Bydlení Jak na to

5. HK ploty ke každému domu

Moderní dům by měl mít také moderní oplocení. Je v podstatě jedno, zda to bude plot dřevěný nebo z pletiva, ale měl by především plnit svou funkci. Navíc se objevují nová architektonická řešení a oživují ta zapomenutá. Ploty silně ovlivňují zahradní design a dokonce i architekturu všech budov a zvláště venkovského domu. HK ploty nabízejí nejen designové pevné oplocení, ale také plotové dílce, které jsou pevné a mají různou velikost.

více v článku...

Výběr vhodného oplocení

Při výběru typu plotu je potřeba se věnovat v první řadě na jeho estetický vzhled a soulad s domem a zahradou. A je z čeho vybírat. HK ploty nabízejí nejen pevné kovové ploty, brány a branky, ale i dřevěné ploty nebo ploty z drátěného pletiva. Také je třeba brát v úvahu oblast, kde se dům nachází, a povahu okolních budov. V chatové komunitě, kde je obvodové zabezpečení centrálně organizováno, nemá cenu stavět nedobytný kamenný plot kolem domu. V tomto případě by plot měl pouze označit hranice pozemku. Ovšem na výběr má člověk i ploty z jiného materiálu. Je to především dřevo a kov, což jsou nejčastější materiály pro realizaci plotu.

Funkce plotu

Je třeba také zmínit, že plot neplní jen funkci ochrannou. Ohraničuje velikost a vlastnictví pozemku, takže každý ví, kam až jeho pozemek sahá. Plot by měl být především pevný a měl by chránit majitele před nezvanými hosty, toulavými zvířaty a zvědavými sousedy. Ovšem plot plní také funkci estetickou. Plot je v podstatě nedílnou součástí každého domu a měl by se k danému objektu hodit. Dřevěná roubenka bude dokonalá s klasickým dřevěným plotem, moderní rodinný dům třeba s hliníkovým oplocením a podobně. Možností je hodně a HK ploty mají pro každého řešení. Navíc nabízejí realizaci plotu na klíč. Samozřejmostí je skvěle odvedená práce, kalkulace zdarma a nabídka jiných služeb, které se vyplatí.

Dřevěné ploty

Dřevo je všeobecně známý materiál pro stavbu čehokoliv. Jde o nejstarší stavební materiál vůbec a lidé jej s úspěchem používají dodnes. I v minulosti se ze dřeva stavěly ploty, které označovaly hranice pozemku, ale lidé tak chránili i stáda hospodářských zvířat a také sami sebe. Tato funkce plotu zůstala v podstatě dodnes.

Jednou z hlavních výhod dřevěného plotu je přirozenost a šetrnost k životnímu prostředí. Dokonale zapadá do prostředí, je krásný a má svůj styl. Je potřeba jej ale náležitě chránit před povětrnostními podmínkami i škůdci. Na trhu jsou vhodné lazury, nátěry i barvy, které tak dřevo dokonale chrání a plot vydrží daleko déle. HK ploty mají ve svém portfoliu dřevěné ploty nejen z latí, ale i různě velikých hranolů i desek. Společně s pevnými betonovými sloupy tvoří dokonalé oplocení, které se hodí ke každému domu.

Kovové oplocení

I kovové ploty mají svůj styl a mnoho příznivců. Jsou stabilní a pevné. Vzhledem k tomu, že je železo náchylné na vlhkost a později koroduje, je určitě na místě natřít takové ploty antikorozním nátěrem, plot tak vydrží daleko déle. HK ploty nabízejí i plotové dílce, které jsou v různých velikostech a designu.

Related posts

Systém MUTEO sklízí úspěch za oceánem

admin

Proč je dobré si zaplatit bytového designéra

admin

Renovace parket a následné čištění dřevěných podlah

svet zeny

Leave a Comment