Bydlení Jak na to

5. HK ploty ke každému domu

Moderní dům by měl mít také moderní oplocení. Je v podstatě jedno, zda to bude plot dřevěný nebo z pletiva, ale měl by především plnit svou funkci. Navíc se objevují nová architektonická řešení a oživují ta zapomenutá. Ploty silně ovlivňují zahradní design a dokonce i architekturu všech budov a zvláště venkovského domu. HK ploty nabízejí nejen designové pevné oplocení, ale také plotové dílce, které jsou pevné a mají různou velikost.

více v článku...

Výběr vhodného oplocení

Při výběru typu plotu je potřeba se věnovat v první řadě na jeho estetický vzhled a soulad s domem a zahradou. A je z čeho vybírat. HK ploty nabízejí nejen pevné kovové ploty, brány a branky, ale i dřevěné ploty nebo ploty z drátěného pletiva. Také je třeba brát v úvahu oblast, kde se dům nachází, a povahu okolních budov. V chatové komunitě, kde je obvodové zabezpečení centrálně organizováno, nemá cenu stavět nedobytný kamenný plot kolem domu. V tomto případě by plot měl pouze označit hranice pozemku. Ovšem na výběr má člověk i ploty z jiného materiálu. Je to především dřevo a kov, což jsou nejčastější materiály pro realizaci plotu.

Funkce plotu

Je třeba také zmínit, že plot neplní jen funkci ochrannou. Ohraničuje velikost a vlastnictví pozemku, takže každý ví, kam až jeho pozemek sahá. Plot by měl být především pevný a měl by chránit majitele před nezvanými hosty, toulavými zvířaty a zvědavými sousedy. Ovšem plot plní také funkci estetickou. Plot je v podstatě nedílnou součástí každého domu a měl by se k danému objektu hodit. Dřevěná roubenka bude dokonalá s klasickým dřevěným plotem, moderní rodinný dům třeba s hliníkovým oplocením a podobně. Možností je hodně a HK ploty mají pro každého řešení. Navíc nabízejí realizaci plotu na klíč. Samozřejmostí je skvěle odvedená práce, kalkulace zdarma a nabídka jiných služeb, které se vyplatí.

Dřevěné ploty

Dřevo je všeobecně známý materiál pro stavbu čehokoliv. Jde o nejstarší stavební materiál vůbec a lidé jej s úspěchem používají dodnes. I v minulosti se ze dřeva stavěly ploty, které označovaly hranice pozemku, ale lidé tak chránili i stáda hospodářských zvířat a také sami sebe. Tato funkce plotu zůstala v podstatě dodnes.

Jednou z hlavních výhod dřevěného plotu je přirozenost a šetrnost k životnímu prostředí. Dokonale zapadá do prostředí, je krásný a má svůj styl. Je potřeba jej ale náležitě chránit před povětrnostními podmínkami i škůdci. Na trhu jsou vhodné lazury, nátěry i barvy, které tak dřevo dokonale chrání a plot vydrží daleko déle. HK ploty mají ve svém portfoliu dřevěné ploty nejen z latí, ale i různě velikých hranolů i desek. Společně s pevnými betonovými sloupy tvoří dokonalé oplocení, které se hodí ke každému domu.

Kovové oplocení

I kovové ploty mají svůj styl a mnoho příznivců. Jsou stabilní a pevné. Vzhledem k tomu, že je železo náchylné na vlhkost a později koroduje, je určitě na místě natřít takové ploty antikorozním nátěrem, plot tak vydrží daleko déle. HK ploty nabízejí i plotové dílce, které jsou v různých velikostech a designu.

Related posts

Inspirace, jak můžete proměnit svůj balkon na oázu pokoje

svet zeny

Systém iClima při vyšších teplotách aneb, jak funguje zdravé chlazení interiéru

admin

Chcete pěstovat akvarijní rostliny rodu Anubias? Předáme vám základní informace

admin

Leave a Comment