Bydlení

Akustické panely a lamelové stěny od Woodpasta.cz

Tzv. “akcentované” a “3D” dekory stěn jsou čím dál populárnější. Nejpopulárnější jsou právě lamelové stěny a stropy. Jedná se o trend založený na tom, že bílé či barevně tónované stěny působí obyčejně, zatímco lamelový (či jiný 3D) dekor byť jen na jedné stěně vyvolává dojem exkluzivity, luxusnějšího a zajímavějšího prostoru.

Architekti je proto velmi rádi používají ve vizualizacích. Naleznete je především v luxusních interiérech, moderních hotelech a komerčních prostorech.

Lamelový design opticky také zvětšuje místnost (vertikálně i horizontálně, dle orientace lamel).

Problémem však bývá najít někoho, kdo je bude realizovat. Truhláři jsou vytížení, čeká se dlouho a cena bývá velmi vysoká.

Snadné řešení interiéru

Lamelové panely Woodpasta přinášejí zásadní a inovativní zjednodušení realizací lamelových stěn a stropů, protože zákazník kupuje hotový produkt (jako například dlaždice)

Panely jsou zpravidla skladem a velmi snadno se instalují. Doba od samotného nápadu po realizaci je tedy v řádech pouhých dní (oproti dlouhému plánování, shánění truhláře, zaměřování a výroby na míru v případě lamel od truhláře) 

Panely jsou lehké (8kg/m2), a proto jsou velmi vhodné i na stropy, které díky tomu nepotřebují žádné zvláštní konstrukce, které by musely nést váhu velkých masivních lamel.

Akustické lamelové panely jsou dodávány v 5-ti barevných provedeních – Přírodní dub, “Smoked” dub, Ořech, Teak a Eben. Vzhledem k velkému ohlasu zákazníku se v budoucnu barevnost dekorů bude nadále rozšiřovat.

Akustika v interieru

Vliv akustických řešení pro příjemnější pobyt v prostoru – snižování doby dozvuku (ozvěny) v místnosti je velmi důležité pro to, aby se v prostoru člověk cítil dobře. Například ve veřejných prostorech jsou pro to předpisy, které musí stavitel/architekt dodržet aby stavba vůbec mohla být zkolaudována. Na to se dělají tzv. Akustické studie. Zatímco ve veřejných prostorech, v kancelářích, restauracích apod. se akustika řeší již dlouho a firmy do ní investují vysoké částky, v rezidenčním bydlení akustiku lidé stále ještě zanedbávají. Tento problém se nyní zesiluje tím, že designy interiérů jsou čím dál minimalističtější – nepoužívají se závěsy, koberce a další tradiční prvky, které se běžně staraly o pohlcování akustické energie v prostoru. Tímto neduhem trpí i většina novostaveb a nově postavených bytů.

Related posts

Hliníkové pergoly na míru od Atypy vás ochrání před sluncem, deštěm i větrem

svet zeny

Renovace parket a následné čištění dřevěných podlah

svet zeny

4 tipy, jak zvládnout rekonstrukci bydlení bez zbytečného stresu

admin

Leave a Comment