Tipy a trendy

Americká nebankovní hypotéka – jak na to?

Získat peníze na vysněné bydlení není vždy jednoduché. Dosáhnout na hypotéku u klasické banky mohou jen žadatelé splňující přísné podmínky. Existují však i nebankovní varianty, například Americká nebankovní hypotéka. Jak na to?

Půjčka se záznamem v registru, půjčka v exekuci či půjčka pro dlužníky na ruku jsou doménou nebankovních společností. Málokdo tuší, že nebankovní poskytovatelé nabízí také hypotéky, na které mohou dosáhnout i méně bonitní žadatelé.

Jednou z variant nebankovního úvěru je Americká nebankovní hypotéka. Tato půjčka bez výpisu z účtu je dosažitelná i pro dlužníky, jejichž jména figurují v registrech dlužníků. Jak funguje Americká nebankovní hypotéka?

více v článku...

Americká nebankovní hypotéka – podmínky

Specifikum Americké hypotéky je bezúčelovost, žadatel ji tak může využít na cokoliv. Nabízejí ji klasické banky i nebankovní společnosti. Bankovní půjčka má obvykle přísnější podmínky než nebankovní poskytovatel.

Nebankovní půjčku může získat téměř každý, jedinou podmínkou je ručení nemovitostí. V některých případech je Americká hypotéka reálná i pro žadatele, kteří se ocitli v exekuci.

Výhody Americké nebankovní hypotéky

Hlavní výhodou nebankovní hypotéky je možnost použít půjčené peníze na cokoliv. Díky zástavnímu právu lze půjčit výrazně vyšší částku než v případě půjček bez ručení nemovitostí.

Americká nebankovní hypotéka se vyznačuje dlouhou dobou splatnosti, nízkými měsíčními splátkami a nízkými úroky. Výhodná je také možnost refinancování v případě problémů se splácením. 

Nevýhody Americké nebankovní hypotéky

K nevýhodám Americké nebankovní hypotéky patří poměrně vysoké poplatky. Některé společnosti navíc nabízejí úvěr jen do určité výše. Půjčená částka tak může být nižší, než je skutečná cena zastavené nemovitosti. 

Hlavní nevýhodou je zástava vlastní nemovitosti. V případě, že dlužník nezvládne půjčku splácet, může o svou nemovitost přijít. Toto riziko je třeba pečlivě zvážit. 

Zvlášť dlužníci se špatnou bonitou by měli nejprve uvažovat, jak ven z dluhové pasti. Zástava vlastního domova je až posledním a poměrně riskantním řešením.    

Jak získat Americkou nebankovní hypotéku

Prvním krokem pro získání nebankovní hypotéky je vyhledat na internetu společnosti, které půjčku poskytují. Na webových stránkách společnosti je třeba vyplnit kontaktní formulář a domluvit si schůzku s obchodním zástupcem poskytovatele.

Některé společnosti nabízejí schválení Americké hypotéky již do 24 h. Kromě vyplnění formuláře je třeba jen zaslání několika fotografií zastavované nemovitosti. Na základě formuláře a fotografií pak poskytovatel navrhne výši půjčky a další podmínky. 

Pakliže žadatel s podmínkami souhlasí, podepíše u společnosti smlouvu. Tu je třeba pečlivě přečíst a dát pozor na podmínky, které nebyly sděleny ústně. Smlouva musí být srozumitelná a čitelná, bez dodatků psaných drobným písmem. 

Několik nebankovních společností nabízí 14 denní lhůtu pro odstoupení od smlouvy bez udání důvodu. 

Více užitečných informací ohledně půjček od bankovních i nebankovních společností nabízí portál www.navigatoruveru.cz.

Related posts

Kubismus: Umělecká revoluce, která změnila hranice reality

admin

Při výběru poštovní schránky buďte originální

admin

Pořiďte si nové jídelní židle, na které budete právem pyšní

admin