Zahrada

Bobr

V přírodě ho potkáte jen vzácně, ale žije jich u nás 6 000. Proč je tak těžká bobra na svých toulkách přírodou zahlédnout?

Jedná se o zvíře, které má rádo svůj klid, a tak ze svého úkrytu vychází až za soumraku. V šeru svými ostrými řezáky ohlodává dřeviny a z větví a pokácených stromů si staví hráze.

Ty pak zadržují vodu na potoce či řece a vytvářejí tůňky, které tvoří bobří domov. Kromě materiálu na stavbu využívá bobr dřevo také jako svou potravu. Lýko, které se skrývá pod kůrou stromů, zakusuje větvičkami i bylinami, které rostou kolem vody.

K pobytu ve vodě je vyjímečně vybaven. Má hustou srst pokrytou impregnačním mazivem, plovací blány na předních i zadních nohách a široký plochý ocas, který slouží při plavání jako kormidlo. Při pobytu ve vodě ho také skvěle chrání uzavíratelné nosní dírky.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, proč je obchodování se slonovinou velmi omezené až zakázané nebo například, že luskoun je jediný savec na světě s šupinami a kolik mláďat rodí lachtan.

Related posts

Vybavte si byt kvalitním nábytkem

admin

Chraňte své čtyřnohé miláčky před roztoči

admin

Jak na výběr zahradní sekačky

svet zeny

Leave a Comment