Tipy a trendy

Cennosti patří do trezoru – jak vybrat ten správný?

Pokud máte doma doma jakékoliv cennosti větší hodnoty, například drahé šperky a hodinky, důležité doklady a dokumenty ať už v papírové nebo elektronické podobě, měli byste je uložit do trezoru a chránit je tak před odcizením, zneužitím nebo poškozením. Kvalitní trezory samozřejmě mají své místo také v kanceláři nebo podnikovém provozu, kde jsou používány k úschově hotovosti, cenin, dokumentů či klíčů. Na trhu je dnes k dostání nepřeberné množství nejrůznějších druhů trezorů různých provedení, velikostí, způsobů odemykání i úrovní bezpečnosti. Pojďme se společně podívat, jak vybrat trezor, který Vám bude dobře sloužit.

V první řadě zvažte, co budete do trezoru ukládat. Pokuste se při tom plánovat i do budoucnosti. Více se vyplatí pořídit rovnou trezor raději o velikost větší, než později dokupovat druhý trezor. Obvykle je dobré pořídit trezor, do kterého se vejde minimálně pořadač na dokumenty o velikosti A4. Obsahu trezoru by měla odpovídat jeho bezpečnost.

více v článku...

Trezory vhodné na úschovu předmětů

Pro pouhé uzamčení předmětů menší hodnoty postačí levné trezory bez bezpečnostní certifikace, často označované také jako sejfy. V případě cenností vyšší hodnoty je rozhodně lepší investovat do dražšího trezoru s bezpečnostní certifikací a případně také s protipožární certifikací. Od bezpečnostní třídy se pak odvíjí případně také částka, na kterou je obsah trezoru možné pojistit. Konkrétní podmínky pojištění si stanovuje každá pojišťovna sama, proto je dobré si všechny informace a požadavky na trezor zjistit předem, před jeho zakoupením.

Trezory lze obecně rozdělit do tří základních kategorií:

stěnové trezory, nábytkové trezory a samostatně stojící trezory. Stěnové trezory jsou určené k zazdění do stěny, případně do podlahy, a pro jejich instalaci je nutné řídit se pokyny výrobce, aby zeď byla připravena přesně dle specifikací. Nábytkové trezory představují spíše trezory menších velikostí, které se montují do nábytku – např. do skříní a pracovních stolů. Trezory větších velikostí bývají často samostatně stojící, avšak i ty je nutné vždy ukotvit do stěny nebo do podlahy. Mnoho trezorů má již z výroby v těle přípravu pro ukotvení a bývá dodávána s kotvícím materiálem.

Samostatnou kapitolou jsou trezory na zbraně, které jsou důležité na uschování střelné zbraně pro držitele zbrojního průkazu. Do nich můžete bezpečně uskladnit pistole, pušky a náboje. Nedojde tak k nehodě či krádeži při neoprávněném vniknutí do soukromého či firemního objektu.

Jaké jsou možnosti odemykání vybraného trezoru?

Vybrat si můžete trezor s odemykáním podle Vašich preferencí: zvolit můžete klasický trezorový zámek s odemykáním na klíč, dále mechanický číselný kombinační zámek, a nebo elektronický zámek pro odemykání číselným kódem (na klávesnici), otiskem prstu, nebo kombinací obojího pro extra vysokou bezpečnost.

Výběrem vhodného trezoru, který se Vám bude pohodlně používat, zajistíte mnohem vyšší bezpečnost pro své cennosti, než kdybyste je měli pouze zamčené ve skříni.

Related posts

Máte rádi netradiční zážitky? Ubytujte se v botelu Albatros

admin

Vybavte si byt kvalitním nábytkem

admin

Co je to PZTS a kdy jej oceníte?

admin

Leave a Comment