Tipy a trendy

Chyby, kterých se často dopouštíme při skladování v regálech

Regály používáme k zorganizování a uskladnění svých předmětů nebo dokonce potravin. Regály mohou být použity v různých prostorách – a to nejen v provozovnách firem, ale také v domácnostech. Využijete je zejména ve sklepě či spižírně ke skladování potravin. Vhodné jsou ale také do kůlny, dílny či garáže. Čím dál častěji se používají ale také do interiéru, namísto klasického pokojového nábytku. Použít je můžete v ložnicích, koupelnách, dětských a obývacích pokojích a klidně i v kuchyni.

více v článku...

Použití regálů

Při jejich používání je ale zapotřebí myslet na několik základních pravidel. Spousta lidí na ně často zapomíná, díky čemuž dochází k rychlejšímu opotřebování regálů a snížení jejich životnosti. V některých případech může dokonce dojít i k újmě na zdraví – to když se regál zřítí na osobu nebo z něj něco spadne při špatném rozmístění.

Montáž podle manuálu

Spousta kutilů se cítí natolik jistě, že se do montáže objednaného regálu pustí na vlastní pěst. A to aniž by si prostudovali návod. Díky tomu si ale zahrávají s bezpečností. Nestabilní nebo nesprávně ukotvený regál může spadnout a způsobit velké škody na majetku i zdraví. Pro větší stabilitu je možné použít ukotvení do zdi a spodní polici umístit co nejblíže k zemi.

Rovnoměrné vyvážení police

Police bychom měli vyvážit rovnoměrně tak, aby nedocházelo k jejich přetížení na jedné straně. Těžší předměty skládáme spíše na spodní police a pokud možno dozadu, ty lehčí naopak nahoru a dopředu. Pokud má police nosnost 100 kg, neznamená to, že tento stokilový předmět můžete umístit doprostřed police. Výrobci počítají s tím, že tato hmotnost bude rozložená po celém prostoru police.

Rovnoměrné vyvážení regálu

Pro dobrou stabilitu je vhodné těžší předměty skládat do spodních polic. Také je dobré více předmětů skládat na spodní regály a méně předmětů na horní. Pokud bychom to udělali naopak a zatížili spíše horní regály, hrozilo by převrhnutí regálu.

Related posts

Cennosti patří do trezoru – jak vybrat ten správný?

svet zeny

Víte, které kousky oblečení vám stačí pro vybavený dámský šatník?

admin

Kukačkové hodinky jsou vzpomínkou na století páry

admin

Leave a Comment