Jak na to

Chystáte se koupit starý dům? Tímto způsobem rozhodně neuděláte chybu!

Koupit starý ošuntělý dům může být to nejhorší rozhodnutí, ale na druhou stranu to může být skvělá příležitost, jak koupit dům za výhodnou cenu a zároveň ho proměnit podle svých představ. Jaká jsou úskalí koupě starého a ošuntělého domu? 

Koupě domu v původním a zchátralém stavu se někomu může zdát jako bláznivý nápad. Ačkoli se ve skutečnosti může jednat o „realitní“ dobrodružství, můžete narazit na velmi zajímavé nabídky, které většina kupujících snadno přehlédne. Pravdou je, že mnoho lidí si vybírá hlavně podle vzhledu, a tak mají na první pohled neudržované domy v nabídce o něco těžší pozici. Zachovejte jistou opatrnost, shrnuli jsme pro vás několik praktických rad, na co si dát pozor při koupi starého domu. 

více v článku...

Posouzení potenciálu okolí

Pokuste se zjistit, proč je dům neobydlený a proč se původní majitel nepustil do rekonstrukce. V některých případech má ještě větší smysl věnovat nemovitosti a jejímu okolí větší pozornost. A co sousedé? Povětrnostní podmínky? Jsou v blízkosti továrny nebo něco jiného, co by vám mohlo znepříjemnit život? 

Vodovody, kanalizace a energie

Věnujte pozornost všemu, co je na povrchu i pod povrchem pozemku. Byla na něm někdy vybudována studna a jak je to s kanalizací? Pokud potrubí nebylo nikdy opravováno, vyplatí se investovat do profesionálního nepřetržitého krtkovania nonstop, abyste se brzy po koupi nedočkali nepříjemného překvapení. 

Jak je na tom budova?

Před koupí byste se měli důkladně seznámit se skutečným stavem budovy a v případě potřeby si k tomu přizvat odborníka. Nemusíte se ani tolik zajímat o stav podlahy, stačí využít  čištění podlah Brno a máte po problémech. Vyplatí se však důkladně zkontrolovat stav střechy, krovů, stěn a samozřejmě základů. 

Vytvoření předběžného plánu rekonstrukce

Před nákupem byste již měli mít alespoň přibližnou představu o rozsahu a způsobu, jakým budete renovaci provádět. Jednou z možností je rekonstruovat dům po etapách, pokud je alespoň jeho část obyvatelná. Nezapomeňte na pozemek kolem domu a jeho případné úpravy, pokud se rozhodnete vybrat si z nabídky bazény Bratislava. Dodejme, že s předběžným plánem rekonstrukce souvisí i přibližná kalkulace nákladů, která může být důležitým dokumentem i v případě vyjednávání o kupní ceně nemovitosti. 

Foto: elements.envato.com

Related posts

Zajistěte si komfort díky klimatizaci Praha

admin

Kvalitní bezpečnostní dveře

admin

Jak vyčistit pračku octem, aby byla jako nová?

admin

Leave a Comment