Zahrada

Co jste možná nevěděli o kachně divoké

Rod kachen čítá několik různých druhů, u nás je nejrozšířenější kachna divoká. Je to pták, který se snadno přizpůsobí různým změnám prostředí, a tak je vidíme v hojném počtu na řekách, rybnících i jezerech. 

Délka kachny divoké je padesát až šedesát centimetrů, váží kolem jednoho kilogramu. Je dobrým letcem a zároveň také plavcem. Živí se rostlinnou stravou a planktonem.

Potravu hledají pod vodou tak, že ponoří hlavu, zatímco zadeček zůstává nad hladinou. Tím se liší od jiných druhů, potápivých, druhů, které noří do vody celé tělo. 

V době rozmnožování lze snadno rozlišit samičky od samečků. Kačeři mají pestré zbarvení, kachny jsou hnědé, aby snadno splynuly s krajinou, když pečují o mladé. V létě nejsou rozdíly tolik znatelné. 

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o oceánech a mořích nebo o legendě renesančního umění z Florencie Leonardo da Vinci.

Related posts

Losos v legendách původních Američanů 

admin

Zelené stěny, velvet a prvky baroka – novinky v bydlení 2019

admin

Jaké trendy budou velet letošnímu létu v oblasti zahradního nábytku?

svet zeny

Leave a Comment