Jak na to

Imitace betonu – povrchová úprava betonu, která vás nadchne

Beton už dávno není jen šedým a nudným stavebním materiálem, ale dají se s ním dělat skvělé věci. Imitace betonu se může stát zajímavým prvkem v každém interiéru i exteriéru. Jde o nově vyvinutou ruční techniku, kterou si prostě zamilujete.

O jakou techniku jde?

Imitace betonu je technika, která se vyrábí ručně. Zapotřebí k tomu je speciální cementová stěrka a betonová stěrka. Gletováním, tedy speciálně vyhlazeným betonovým povrchem se poté vytváří povrch, který navenek působí jako pohledový beton. Velkou výhodou imitace betonu je trvanlivost, odolnost a také snadná opravitelnost. Aplikovat se může na všechny povrchy – omítku, beton, sádrokarton, dřevo nebo železo. Použít lze i na místech, kde bývá dost často vlhko.

Povrch vhodný všude

Tento povrch je vhodný opravdu všude. Díky tomu, že odolá mokru i vlhku, se velmi často používá v koupelnách, sprchových koutech nebo bazénech. Použít se může i na podlahách nebo stěnách, má totiž velmi dobré izolační vlastnosti. Aplikovat se může jak na vnitřní, tak i na vnější povrchy. Technologie výroby této imitace není nijak náročná, přitom jeho finální podoba vypadá opravdu dobře.

Imitace mramoru

Imitace mramoru – známá také jako benátský štuk, dodá interiéru skutečný nádech luxusu. Benátský štuk obsahuje mramorový prášek různých hrubostí a probarvení. Díky tomu se dosáhne pomocí různých technik vytvoření imitace mramoru včetně prasklin a žil v kameni. Celkový dojem tak bude skvělý. Vznikne hladký a lesklý povrch, kterému neodoláte. Aplikace je vhodná jak pro vnitřní, tak i vnější využití. Pro efekt kamene ho lze zrealizovat i na podlahy. Nejčastěji se s imitací mramoru ale můžeme setkat při úpravách vnitřního povrchu stěn. 

Pokud rádi podléháte trendům – rozhodně by imitace mramoru či betonu neměla uniknout vaší pozornosti. 

Related posts

Jak vybrat vířivku?

admin

Kvalitní bezpečnostní dveře

admin

Systém iClima při vyšších teplotách aneb, jak funguje zdravé chlazení interiéru

admin

1 comment

Leave a Comment