Jak na to

Imitace betonu – povrchová úprava betonu, která vás nadchne

Beton už dávno není jen šedým a nudným stavebním materiálem, ale dají se s ním dělat skvělé věci. Imitace betonu se může stát zajímavým prvkem v každém interiéru i exteriéru. Jde o nově vyvinutou ruční techniku, kterou si prostě zamilujete.

více v článku...

O jakou techniku jde?

Imitace betonu je technika, která se vyrábí ručně. Zapotřebí k tomu je speciální cementová stěrka a betonová stěrka. Gletováním, tedy speciálně vyhlazeným betonovým povrchem se poté vytváří povrch, který navenek působí jako pohledový beton. Velkou výhodou imitace betonu je trvanlivost, odolnost a také snadná opravitelnost. Aplikovat se může na všechny povrchy – omítku, beton, sádrokarton, dřevo nebo železo. Použít lze i na místech, kde bývá dost často vlhko.

Povrch vhodný všude

Tento povrch je vhodný opravdu všude. Díky tomu, že odolá mokru i vlhku, se velmi často používá v koupelnách, sprchových koutech nebo bazénech. Použít se může i na podlahách nebo stěnách, má totiž velmi dobré izolační vlastnosti. Aplikovat se může jak na vnitřní, tak i na vnější povrchy. Technologie výroby této imitace není nijak náročná, přitom jeho finální podoba vypadá opravdu dobře.

Imitace mramoru

Imitace mramoru – známá také jako benátský štuk, dodá interiéru skutečný nádech luxusu. Benátský štuk obsahuje mramorový prášek různých hrubostí a probarvení. Díky tomu se dosáhne pomocí různých technik vytvoření imitace mramoru včetně prasklin a žil v kameni. Celkový dojem tak bude skvělý. Vznikne hladký a lesklý povrch, kterému neodoláte. Aplikace je vhodná jak pro vnitřní, tak i vnější využití. Pro efekt kamene ho lze zrealizovat i na podlahy. Nejčastěji se s imitací mramoru ale můžeme setkat při úpravách vnitřního povrchu stěn. 

Pokud rádi podléháte trendům – rozhodně by imitace mramoru či betonu neměla uniknout vaší pozornosti. 

Related posts

Systém iClima při vyšších teplotách aneb, jak funguje zdravé chlazení interiéru

admin

Jak vybrat vestavnou ledničku?

admin

4 tipy, jak zvládnout rekonstrukci bydlení bez zbytečného stresu

admin

1 comment

Leave a Comment