Jak na to

Interiér a exteriér vašeho prostoru s vertikální zahradou

Máte pocit, že ve vaší kanceláří nebo společné místnosti něco chybí? Nechte se inspirovat novým trendem pro nebytové prostory a zvažte řešení vertikálních zahrad, které vašemu interiéru či exteriéru ať už v kanceláři nebo doma dodá skutečné plíce. Vertikální zahrady z živých rostlin jsou skvělým rostlinným doplňkem pro navození pocitu pohody a zvlhčení vzduchu v prostorech, nadchne nejen vás ale i vaše klienty a kolegy.

Vertikální zahrada neboli živá zahrada

Vertikální zahrady neboli zelená stěny je jsou umístěny na stěně, kde rostliny prosperují s osvětlením a minimálním množstvím substrátu. Vertikální zahrady je možné realizovat na jakékoliv kolmé stěně.

Vertikální zahrada a její výhody

  • Vertikální zahrada nabízí skvělou hlukovou izolace
  • Prostory vašich komerčních, obchodních či kancelářských místností udržuje ve vlhkosti
  • Zvlhčují vzduch ve vytápěných prostorech
  • Živé rostliny zmírňují stres a napětí
  • Působí na člověka esteticky v místnosti i zvenčí
  • Jsou originálním designem nejen v exteriéru ale i interiéru vašich prostor

Typy

Živé stěny zahrad jsou vyrobeny z jednotlivých panelů, ve kterých jsou rostliny, hmoty, osvětlení a zavlažování ukotveny na kolmé zdi. Zahrady lze rozdělit podle typu růstového média jako jsou sypké hmoty, rohože nebo systémy složené z hliníkových kazet. Tyto úpravy jsou velmi drahé při zhotovení ale i při její údržbě jako je zálivka, hnojení a různé opravy.

Na co si dát pozor při výběru rostlin?

Vertikální zahrady mají neskutečné množství variant, který si každý může vytvořit podle svých požadavků a přání. Cena se odvíjí od kvality použitých rostlin a doplňků jako je zavlažovací systém nebo osvětlení. Náklady na produkty z asijské produkce bývají na pořízení nižší, kvalitní rostliny pak mají propracovanější vzhled a jsou při pohledu na ně nerozeznatelné od těch živých.

Kde se mohou vertikální zahrady umístit

Jsou skvělým designovým doplňkem každého exteriéru či interiéru, ať už je zvažujete dát do komerčních nebo obchodních prostor, své místo si najdou i u vás doma třeba na balkóně. Vertikální zahrady je možné dát na jakoukoliv kolmou stěnu dokonce i jako fasádu budovy. Realizace vertikálních zahrad na fasádách domů oživí celý dům nebo stavbu, krom tohoto použití lze zahrady mít i na terase nebo v obývacím pokoji. Vertikální zahrady jsou originálním designovýma. Nadčasovým projektem, který lze využít opravdu kdekoliv, od restaurací, zasedacích místnostech, kancelářích nebo jiných veřejných institucích.

Related posts

Trpíte často migrénami? Úlevu od bolesti vám poskytne finská sauna na míru

svet zeny

Následky požárů v domácnostech bývají tragické. Seznamte se se základy prevence

admin

Škrabadla pro kočky nejsou jen dekorace

admin

Leave a Comment