Tipy a trendy

Jak chovat vodní želvu

Vodní želvy jsou v posledních letech velice oblíbeným domácím mazlíčkem. Do českých rodin se dostává především v okamžiku, kdy ti nejmenší členové zatouží po vlastním společníkovi. A jelikož jsou psi poměrně nároční (alespoň pro menší děti), želva se jeví jako ideální řešení. Rodiče z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby vyrobí vyhovující terárium a chov vodního živočicha může započat.

více v článku...

Náročný nebo nenáročný koníček?

Nabízí se otázka, jestli chov vodní želvy je náročný nebo nenáročný koníček. Mnoha lidem se to jeví jako něco nenáročného, ale i želva má své speciální požadavky. I v tomto případě musíte chov želvy probrat předtím, než živočicha přenesete přes práh domu.

Želva obecně potřebuje vhodné terárium (hlavně vhodné svou velikostí), k tomu teplo a specifickou potravu. Ne, opravdu jí nesvědčí pouze strava zakoupená ve zverimexu, která se prodává po plechovkách a jejíž složení se na první pohled zdá být záhadou.

Zásadní pravidla chovu želv

Aby se novému členovi domácnosti opravdu dařilo a aby byl chov zcela bezproblémový, největší důraz klaďte právě na zmiňované terárium, případně akvárium (obě obydlí vytvoříte hravě pomocí hliníkových profilů stavebnice Aluhobby). Myslete na to, že želva potřebuje opravdu dostatek prostoru. Dvěma a půl centimetrům krunýře má odpovídat zhruba čtyřicet litrů vody. Naprosté minimum je tak akvárium o zhruba sto litrech.

I když si pořídíte vodního živočicha, myslete na to, že želva je milovník i souše (do jisté míry). I proto volte její okolní prostředí naprosto neutrální. Vodu poté alespoň jednou za čas vyměňte.

Jak už bylo zmíněno, želva kromě velikostně vyhovujícího obydlí potřebuje ke svému spokojenému životu také vyhřívání. V ideálním případě si proto pořiďte UV lampu, která vytvoří onu vyhřívací plochu.

A nakonec se postarejte o kvalitní, specifickou stravu, která ponechá želvu v dobré zdravotní kondici. Mláďatům se velice často dávají živé larvy, ale také perloočky nebo žížaly. Dokonce mohou i kousky masa (jen tedy ne vepřového).


Když si budete chtít na zahradě dělat vlastní jezízko s želvou, můžete zde mít i hezké rybičky do jezírka, které jsou hezké.


Related posts

Slovenské a Maďarské lázně

admin

Obývací pokoj jako klenot domácnosti

svet zeny

Udržitelné čištění vody v domácnosti i v komerční sféře

admin

Leave a Comment