Jak na to

Jak si zařídit pracovní prostor v obývacím pokoji

Obývací pokoj slouží nejen pro odpočinek, ale někteří z nás jeho část využívají i jako pracovní prostor. Tento kousek místnosti by neměl narušovat celkový vzhled, ale zároveň by měl poskytovat dokonalé pohodlí, které je také při práci potřeba. Mezi nejdůležitější kousky nábytku, jež pracovní prostor vytvářejí, patří pracovní či počítačové stoly a kancelářská židle.

Pracovní či počítačový stůl

Vzhledem k tomu, že většina z nás používá ke své práci stolní počítač nebo notebook, nahrazují stoly pracovní počítačové stoly. Ty poskytují jak dostatek prostoru pro výpočetní techniku, tak i pro další maličkosti potřebné k práci. V případě stolního počítače je šikovným pomocníkem u stolu zasunovací přihrádka, do níž se schová klávesnice. Zapomenout bychom neměli ani na poličku určenou pro tiskárnu a přihrádky, kam uložíme papíry a další drobnosti. Pokud nám chybí dostatek prostoru, ideální volbou je počítačový stůl rohový, který využije veškeré volné místo.

  • Podle čeho volit počítačové stoly?

Nejprve je nutno si ujasnit, kdo bude stůl používat, zda žák, student nebo dospělý. Menším dětem totiž postačí stůl nižší, s menší pracovní plochou. Velkou roli hraje také intenzita využívání. Čím se na stole bude pracovat častěji, tím větší plochu a počet úložných prostorů by měl mít. Samozřejmostí je také velikost prostoru, který je pro stůl určený. Velkou roli hraje i celkový vzhled interiéru, se kterým by měl stůl ladit.

Kancelářská židle

Neodmyslitelným doplňkem počítačového stolu jsou i pohodlné kancelářské židle. Mezi důležitá

hlediska při jejich výběru patří nejen pohodlí a vzhled, ale také funkčnost. Velkou roli hraje i

materiál, z něhož je židle vyrobena. Konstrukce by měla být bytelná, ale pružná a pro potah volíme

takové druhy materiálů, které jsou prodyšné, a především během horkého letního období nebudou

podporovat pocení.

Neodmyslitelným doplňkem počítačového stolu jsou i pohodlné kancelářské židle. Mezi důležitá hlediska při jejich výběru patří nejen pohodlí a vzhled, ale také funkčnost. Velkou roli hraje i materiál, z něhož je židle vyrobena. Konstrukce by měla být bytelná, ale pružná a pro potah volíme takové druhy materiálů, které jsou prodyšné a především během horkého letního období nebudou podporovat pocení.

Related posts

Dřevostavby a jejich výhody. Proč si postavit dům z přírodního materiálu?

admin

Fakro je u nás v domácnosti naprostou jedničkou

admin

Nabídky práce pro studenty

svet zeny