Jak na to

Jak správně vybrat truhlíky

Slunečné počasí je tady. Balkóny a parapety oken hrají všemi barvami květin. Pokud stále přemýšlíte, jaký truhlík ještě koupit, nebo žádný nemáte, máme pro vás několik tipů, jak správně vybrat truhlík, aby vyhovoval vám i rostlinám. A pěstovat v něm můžete i zeleninu nebo bylinky.

Praktičnost nebo design?

Každá rostlina je jiná a potřebuje jiné podmínky pro život. Rostliny budou krásně růst a kvést, při správném zacházení. Ať už máte balkón, parapet nebo schody, chytrý truhlík, upotřebíte. Při správném výběru bude truhlík nejen praktický, ale i oku lahodící. Truhlíky na balkón jsou dnes již vyráběny tak, aby splnily náročné požadavky pěstitelů a současně byly i designově originální. Samozavlažovací truhlík je velmi praktický. Hodí se všude tam, kde máte absenci času na zalévání, rostliny v těchto truhlících vydrží i tři dny bez zálivky.

Kritéria výběru:

  • Velikost (Správné místo a prostor pro umístění)
  • Typ (Klasický truhlík nebo samozavlažovací, rozhoduje, co v truhlíku bude růst a vaše časové preference, ale také co v něm budete pěstovat)
  • Materiál a barevná kompozice (Sladění prostoru kolem truhlíku)

Jedlý balkón

Bydlíte v bytě a tajně sníte o pěstování zeleniny? Chtěli byste si vypěstovat vlastní rajčátka, okurky nebo třeba jahody? Ani v bytě to nemusí být problém. Stačit vám bude zajištěný parapet, pro případ silnějšího větru, aby truhlík např. z 8. patra nespadl. Bezpečnost vždy na prvním místě.

Dnes již seženete truhlíky na zábradlí, které jsou nejen vzhledově krásné, ale i praktické. Samozavlažovací truhlíky usnadní práci s častým zaléváním a rostlinky si vláhu budou brát samy. Do samozavlažovacích truhlíků můžete zasadit balkónová rajčata, speciální druh balkonových okurek, stáleplodící jahody, bylinky, a mnohé další. Stačí se poradit ve specializované prodejně.

Snadná manipulace

Při pěstování rostlin, bylinek a zeleniny na balkóně myslete na to, aby byly truhlíky lehké. Truhlík z lehkého materiálu se vám při posunování a přemisťování bude hodit. Především závěsné truhlíky by měly být z lehčích materiálů, abyste nezatěžovali konstrukci balkónu. Truhlík, jako takový skoro nic neváží, ale připočtěte k tomu zeminu, vodu a rostliny, vynásobte počtem ks závěsných truhlíků. A když skončí sezóna oceníte lehkost a praktičnost v zazimování.

Related posts

Stěhovací služba Praha

admin

Parketám se vyplatí dát druhou šanci!

admin

Nové myčky nádobí si samy dávkují prášek

admin