Bydlení

Jak u venkovních žaluzií zabránit tepelným mostům? Řešení se nazývá PurBox!

Venkovní žaluzie zažívají „zlatou éru“. Jsou vidění u většiny novostaveb a často si je pořizují také majitelé starších domů jako náhradu vnitřního stínění. Popularita stínící techniky, která se se může namontovat v samonosném provedení, ale také pod omítku, ze zcela zasloužená. Nabízí široké spektrum výhod, a navíc skvěle vypadá. Naprosto zásadní však může být právě způsob montáže. Proč jsou jedinou rozumnou volbou purenitové boxy – a v čem jsou mnohem lepší než běžný krycí plech?

Když se nechystáte rekonstruovat

Ještě než se dostaneme k výhodám purenitových boxů, rozeberme ještě jednu možnost. Pokud jste si pořídili hotový dům, jehož projektant s venkovními žaluziemi nepočítal, budete se muset rozhodnout, jestli se pustíte do stavebních úprav – anebo zvolíte řešení, jehož estetická stránka není na takové úrovni, jako je tomu v případě systému skrytého pod omítkou. Na mysli máme samonosné provedení, které je často k vidění na stavbách technického charakteru, nicméně přiklání se k němu také majitelé starších rodinných domků.

Také tzv. předsazená montáž však nabízí jisté výhody. V prvé řadě umožňuje instalaci venkovních žaluzií v místech, kde by nebylo možné (např. kvůli nevhodnému podkladu či tenkému plášti) namontovat žaluzie standardně. Mezi další benefity patří absence tepelného mostu a nulové riziko zatékání.

Podomítkové žaluzie jedině s PurBoxy

Chystáte-li se venkovní žaluzie namontovat pod omítku, budete si muset vybrat mezi „konvenčním“ řešení v podobě krycího plechu a inovativního purenitového boxu známého také jako žaluziový kastlík. V čem se varianty liší? Odpověď jsme našli na stránkách odborníka, který si říká PurGuru. Za jedinečným projektem stojí profesionální výrobci purenitových boxů, zkušení montážníci a kvalifikovaní online prodejci. Jejich odborný a komplexní přístup vám může ušetřit spoustu času, starostí – a v konečném důsledku i peněz. Především se však vyhnete největším úskalí podomítkových žaluzií – tepelným mostům.

Rozdíly mezi purenitovým boxem a krycím plechem

Venkovní žaluzie jsou proslulé svými skvělými vlastnostmi. Umožňují plynulou regulaci slunečního záření, slouží jako efektivní tepelná izolace, mohou být spuštěny při otevřených oknech a v neposlední řadě se snadno ovládají. Předpokladem bezproblémového provozu je kvalitně provedená montáž – a také vhodně zvolené řešení. Od krycího plechu, který se v rámci podomítkých systémů používal od samotného počátku, se ovšem pozvolna upouští. Důvodem jsou výrazně lepší vlastnosti purenitových boxů.

Když hraje hlavní roli čas

Tlačí vás čas a nemůžete si dovolit čekat třeba až 2 měsíce, než vám dodavatel poskytne krycí plech? PurGuru ve svém porovnání vysvětluje, proč proces trvá až 63 dní (v lepším případě cca 42 dní).

Doba potřeba pro kompletní realizaci PurBoxů je 2-3krát kratší. Jak je to možné? Vysvětlení je prosté – dodavatel řeší jednotlivé úkony (objednávku, výrobu žaluzií i PurBoxů) současně, čímž se celková doba citelně zkracuje. V případě krycích plechů je výroba časově náročnější a dodavatel musí vykonat pět výjezdů.

V čem jsou PurBoxy bezkonkurenční?

PurBoxy eliminují tepelné mosty, které jsou nejslabším místem krycích plechů. Jejich vznik hrozí z několika důvodů – kovových držáků, u překladů a připojovací spáry.

Další technická nevýhoda krycího plechu souvisí s jeho tepelnou roztažností. Změny teplot mohou změnit délku prvku o 5 – 8 mm, a způsobit tak praskliny na fasádě. V případě PurBoxů k ničemu takovému nedochází.

Jak je to s cenou?

Jedinou skutečnou výhodou krycího plechu je nižší cena. Nicméně právě ta se může nakonec výrazně navýšit. Podle PurGuru činí cenový rozdíl pouze 11,5 %. Správně však zmiňuje, že náprava škod způsobených nekvalitní montáží, se výdaje výrazně navyšují a purenitové boxy se rázem jeví jako výrazně levnější – navíc bez rizika jakékoliv katastrofy.

Chcete se o purenitových boxech dozvědět více? Všechny potřebné informace a kontakt na specialisty najdete na purguru.cz.

Related posts

Pestrá nabídka dětských i kusových koberců u Vopi

admin

Zájemci o hypotéky by neměli vyčkávat, tvrdí zástupci bank

admin

Kde půjčí problémovému žadateli?

svet zeny