Tipy a trendy

Jak udržovat vaši aku vrtačku fit?

více v článku...

Koupili jste svou první aku vrtačku a nyní se chcete vyhnout všem těm chybám, které ji mohou zničit? Jak na to aby vaše aku vrtačka vydržela dlouhá léta.

Pravidla pro péči o aku vrtačku v kostce

Když to shrneme, udržujte své baterie nabité, vyvarujte se pádu vrtačky, používejte vysoce kvalitní a ostré vrtáky, nedržte svůj nástroj pod úhlem, pokud to není nutné, udržujte ho promazaný, správně jej skladujte, vždy odfoukněte prach po každé práci, vyhněte se testování limitů stroje, vyberte správný režim a nikdy nepoužívejte aku vrtačku nesprávně.

Jak zacházet s baterií? 

Začněme bateriemi, které jsou spotřební materiál a nakonec zemřou a potřebují výměnu. Někomu vydrží déle než samotná aku vrtačka (většinou při špatném použití) a mnozí budou časem potřebovat výměnu. Dobrá Li-Ion baterie, která se správně nabíjí a vybíjí pomocí vyvážené nabíječky, vydrží přibližně 1000–1500 cyklů.

Všimněte si také, že většina výrobců nabízí na baterii jiné záruky než na samotný nástroj. Například Milwaukee nabízí 2letou záruku na baterie a 5letou záruku na nářadí.

Pokud nespěcháte, spusťte vrtačku při nižších otáčkách. Vysoké vybíjecí proudy ovlivní životnost baterie. Nevybíjejte vrtačku úplně. Baterii je lepší nabíjet, jakmile je vybitá na 50 procent. Tím se maximalizuje její životnost. Použijte cykly částečného vybíjení. Když vrtačku nepoužíváte a plánujete ji na několik dní uskladnit, vybijte ji asi na 10–20 procent. Udržujte vrtačku a vrtací baterie při optimální teplotě 10-20 °C. Vyvarujte se nabíjení baterie při teplotě 0 °C nebo nižší. Nejlepší teplota, při které by baterie měla fungovat, je 20 °C. 

Jak zacházet s aku vrtačkou?

Udržujte vrtačku promazanou. Při práci dbejte na to, abyste měli vrtačku vždy v minimální výši pasu, jinak nedokážete zajistit, abyste ji drželi rovně. Vždy vyvíjejte tlak v přímé linii s bitem. Navíc právě při vrtání v jiném než pravém úhlu dochází k nejčastějším úrazům. 

Používejte vrtačku pouze k určenému účelu. Když se vrtačka během používání zahřeje, nechte ji vychladnout.

Pokud se při používání vrtačka zastaví (zasekne), uvolněte spoušť, zjistěte, proč se zablokovala, a vyřešte tento problém. Nikdy neuvolňujte a nemačkejte tlačítko znovu s nadějí, že se znovu spustí.

Samozřejmostí je, že by neměla být ukládána ve vlhkém prostředí. Kovové části vrtačky pak můžou snadno začít korodovat.  

Related posts

Dotace na dřevostavbu může značně zlevnit cenu domu. Jak na to?

admin

Garážová vrata společnosti Lomax ocení každý

admin

Kulečníkový stůl patří i do vašeho domova

admin