Jak na to

Jak vybrat dobré pojištění rodinného domu?

Vlastnit rodinný dům je snem mnoha Čechů. Trend stěhování rodin z panelákových bytů na vesnice – do tradiční zástavby, do satelitů nebo dokonce na samoty k lesu – neubírá na síle. Bydlet v domě se zahradou je trendy a prestižní záležitostí. Míříte tam i vy? Víte, na co se připravit?

Že vše nákupem teprve začíná, člověk zjistí v okamžiku, kdy vybranou nemovitost osídlí. Dojde mu totiž, že musí tuto celoživotní investici ochránit před destruktivními vlivy, které se mohou objevit kdykoliv. Jedna bouřka stačí k tomu, aby vám kroupy zničily střechu, velké deště mohou způsobit záplavy, může dojít ke zkratu na elektroinstalaci nebo vám dům poškodí vandalové.

Jak předcházet problémům?

Nejlepší prevencí a ochranou zároveň je pojištění majetku. V podstatě se jedná o pojištění domu a domácnosti, které je sjednáno podle počtu metrů čtverečních obytné plochy. To vás ochrání před rizikem podpojištění a potažmo krácení plnění z důvodu nedostatečné pojistné částky a složitého oceňování majetku.

Online kalkulačka

ERGO pojišťovna nabízí kalkulace pojištění majetku online, což vám dá jasnou vazbu, kolik za svou ochranu zaplatíte. Do interaktivního formuláře stačí zadat typ budovy, rozlohu obytné plochy a máte ihned jasnou představu. V případě dalších dotazů vám všechny informace zodpoví call centrum, které funguje na telefonu +420 221 585 111.

Výhodné a dobré pojištění vašeho domu by mělo zahrnovat všechna základní rizika a minimalizovat jejich dopady. „Bezpečný domov plus“ myslí i na nebezpečí povodní a záplav, které sužují Česko stále častěji a tato pojistka je má v základní ceně. Dále poskytuje nonstop asistenční službu a dokonce v případě potřeby zajistí náhradní ubytování až na 12 měsíců. Doplňkem majetkového pojištění ERGO je navíc pojištění občanské odpovědnosti s celosvětovou platností zdarma. Vztahuje se na celou rodinu a rozhodně se vyplatí být chráněni před vlastní „blbostí“.

Related posts

Zpříjemněte si prostředí doma i v kanceláři, díky klimatizaci

admin

Jak vybavit pracovnu, abychom se v ní cítili komfortně?

admin

4 dárky, které muži nejvíce ocení

admin

Leave a Comment