Novinky ze světa bydlení

Jak vybrat novou televizi

Od 30. let 20. století, kdy se začaly používat první televizory, prošel tento vynález obrovskou proměnou. V dnešní době neslouží už jen na sledování běžných televizních kanálů, ale postupně se z obyčejných televizorů stalo multimediální centrum domácností. S rychlým vývojem moderních technologií se tedy mění nejen dostupnost, ale i možnosti využití dnešních televizí.

Pokud navštívíte stránky odborných e-shopů, budete překvapeni, z jakého množství televizorů můžete vybírat a jaké funkce jednotliví výrobci u svých výrobků nabízí. Společně se nyní podíváme, jaká nabídka dnes na trhu vůbec je. Uděláte si tak lepší přehled a na výběr televize budete lépe připraveni.

Než se rozhodnete pro koupi televize, promyslete si, jakým způsobem a na co ji budete nejvíce využívat. Sledování filmů, sportovních přenosů, přehrávání oblíbených videoklipů nebo hraní her, to jsou jen některé možnosti využití a podle nich se budou měnit požadavky na funkce nové TV. Proto by vás měla zajímat technologie obrazu, velikost úhlopříčky, možnosti připojení USB a jiných portů a čím dál vyhledávanější chytré funkce.

Smart televize Samsung QE55Q60R (2019)

Starým CRT i plazmovým televizím už dávno odzvonilo. Nízká spotřeba je to, čím v dnešní době vítězí moderní LED televize. Vysoký kontrast, krásně jasné barvy a široké pozorovací úhly, to vše zajistí skutečný požitek ze sledování pořadů nebo hraní her. Na ústupu jsou pomalu i LCD televize. Tyto klasické ploché televize, jejichž výhodou je nízká cena i spotřeba a oproti plazmovým televizím i vyšší životnost, pomalu mizí z nabídek e-shopů. Momentálně jsou nejprodávanějším typem LED TV. Stále se ale jedná o LCD televizory, které jsou vybaveny technologií podsvícení LED diodami, takže správný název by měl vlastně znít LCD LED. LED TV jsou díky této technologii ještě úspornější než LCD televize, jelikož diody mají nižší spotřebu než dříve používané LCD panely.

Nejmodernějšími televizory jsou OLED televize, které využívají pro vylepšení jasu a kontrastů těch nejmodernějších technologií. Podobají se LED TV, ale vrstva organických diod zajišťuje ještě lepší podsvícení. Jejich pořízení je finančně nákladnější, za což vám na oplátku televizor nabídne nádherné přirozené barvy a dokonalé pozorovací úhly.

Smart televize LG 65SK8000PLB (2018)

Velmi oblíbené jsou v současnosti SMART TV, se kterými můžete zacházet podobně jako s tabletem nebo chytrým telefonem. Nabízejí už více než jen sledování běžných televizních kanálů. Umožňují připojení k internetu a tím nový rozměr televizní zábavy.

Chytré televize se mohou výrazně lišit v kvalitě zobrazení. Čím má televizor vyšší rozlišení, tím detailnější obraz nabídne. U televizorů s menší úhlopříčkou se setkáte se standardním HD rozlišením. Kvalitnější obraz potom nabízejí televizory s Full HD rozlišením a u televizí s většími rozměry se pak můžete setkat s novinkou Ultra HD rozlišení.

Stejně jako rozlišení je důležitá úhlopříčka televizoru. Je třeba si rozmyslet, z jaké vzdálenosti budete televizi sledovat a dle toho zvolit úhlopříčku. Vaše pozorovací vzdálenost od televizoru by se měla přibližně rovnat dvoj až trojnásobku úhlopříčky.

Dalším doplňkem každé televize, který stojí za povšimnutí, jsou konektory, kterými televize disponuje.

  • USB konektor, díky kterému lehce připojíte telefon nebo flash disk
  • konektor LAN pro pevné internetové připojení (pokud toto připojení upřednostňujete před Wi-Fi)
  • VGA konektor, pokud plánujete připojovat nějaká starší zařízení (např. DVD přehrávač)
  • sluchátkový konektor

Možnosti připojení smart televize Philips 65PUS6523 (2018)

Jelikož se televizor stává součástí vaší domácnosti, neměli byste opomenout ani jeho design a umístění. Díky LED technologii jsou v dnešní době televize vyráběny ve velice tenkém provedení. Jejich hmotnost výrobci také čím dál více snižují, takže pokud vám nevyhovuje běžné umístění na televizním stolku nebo skříňce, lehce je pomocí speciálního držáku zavěsíte na zeď.

Televizory se pohybují v široké škále cenového rozmezí a záleží jen na vašich požadavcích a nárocích. Pokud si přeci jenom nejste jisti, jakou značku a typ televizoru zvolit, nechte si poradit od odborníků nebo si prostudujte recenze ostatních kupujících.

Related posts

Společnost HONEYWELL přichází s informací, jak ochránit domácnost před OXIDEM UHELNATÝM

admin

Jak předcházet ucpání odpadu a kanalizace?

admin

Správně zvolený televizní stolek oživí vzhled obýváku

admin

Leave a Comment