Site icon Bydlení

Jak vybrat vestavnou ledničku?

Volně stojící ledničky už pomalu odcházejí do zapomnění. Je to logické, neboť z praktického i designového hlediska jsou vestavné ledničky podstatně výhodnější. Vestavná lednička navíc představuje jeden ze základních symbolů každé moderní kuchyně s perfektním vzhledem. Jak ale vybrat správnou vestavnou ledničku přímo pro vás? Na co si dát pozor při výběru vestavné ledničky, vám poradíme v tomto článku.

více v článku...

Samotná vestavná lednička nebo vestavná lednička s mrazákem?

Ještě předtím, než si objednáte vestavnou ledničku, dobře si rozmyslete, jestli si ji chcete objednat jakožto jeden spotřebič společně s mrazákem, nebo oba elektrospotřebiče zvlášť. Samotná vestavná lednice a samotný vestavný mrazák mohou být výhodou, pokud bydlí ve vaší domácností více osob a zároveň skladujete mnoho potravin. Nicméně v takovém případě počítejte s tím, že budete potřebovat více místa. Vestavné lednice s mrazákem naopak ušetří prostor a jsou tak vhodné do kuchyní s menšími rozměry a pro menší rodiny.

Zaměřte se na rozměry ledničky

Opět zůstaňme u jednoho z klíčových faktorů při výběru, tedy kolik osob bydlí ve vašem domě či bytě. Nepsané pravidlo říká, že pro jednu osobu by měl stačit objem 70 l ledničky a 25 l mrazáku, přičemž nejmenší vestavné ledničky mají objem okolo 90 l a ty největší přibližně 350 l.

Zkontrolujte si rozměry

Tak jako u každého jiného vestavného spotřebiče, i u vestavné lednice platí, že před pořízením je nezbytné pečlivě přeměřit rozměry otvoru či skříně, kde bude vestavná lednice umístěna. Poté stačí vybrat správnou vestavnou lednici podle vašich možností, respektive možností vaší kuchyně a můžete objednávat.

Shrnutí

V dnešní době si už téměř ani neumíme představit perfektně vyladěnou kuchyni bez vestavné lednice. Při výběru myslete na to, kolik máte volného prostoru ve vaší kuchyni a kolik osob bydlí ve vaší domácnosti.

Exit mobile version