Jak na to

Jak vybrat vířivku?

Znáte ten pocit, kdy potřebujete navštívit wellness centrum, ale jste časové omezeni, bydlíte daleko nebo pro vás není komfortem střídat se o vířivku s někým jiným? Pak je nejlepším řešením pořídit si vlastní vířivku. Uděláte tak nejlepší investici pro vaše tělo a zdraví.

Odpočívejte v klidu domova

Vířivek je na dnešním trhu mnoho. Nejlevnější a nejzákladnější investicí je vířivka pro dva, která zajistí požadované pohodlí a skvělý pocit z vířivé koupele. Dalšími možnostmi investic jsou vířivky pro tři, čtyři, pět, šest a více osob. Vířivky je možné pořídit volně stojící, vestavné nebo třeba swim spa, které mají zabudovaný protiproud.

Umístění vířivky

Umístění vířivky je na vás. Vířivky je možné mít jak v interiéru, tak v exteriéru. Pro exteriér jsou vhodné zahrady, terasy, nebo třeba přístřešky u zahradních domků. Při umístění do exteriéru je vhodné myslet na zimní období, kdy je výhodou mít vířivku blízko vstupu do domu.

interiéru je možné zvolit místo kdekoliv, ať už koupelna, ložnice, pokoj, chodba nebo třeba balkon a lodžie, ovšem zde je nutné dbát na technické parametr:

  • 1 m2 váhy nesmí nepřekročit 500 kg,
  • u vířivky musí být zásuvka min 230 V,
  • vířivka by měla mít zajištěn přítok a odtok vody, vč. zajištění bezpečnosti proti vytopení místností.  

Dále myslete na to, že umístění vířivky a její instalace není jednoduchou záležitostí a mnohdy je potřeba těžší technika.

Účinky vířivky

Vířivky zajišťují zlepšení fyzického a psychického stavu. Při vířivé koupeli naberete sílu, uvolníte svaly a klouby, prokrvíte tělo, rozšíříte cévy, zmírníte otoky a po koupeli se vám určitě skvěle usne, protože se příjemně unavíte.

Ke zvýšení celkové pohody vám jistě pomůže aromaterapie a chromoterapie, kterou jsou vířivky často vybaveny. Aromaterapie je obohacení teplé vody o esenciální oleje, které především snižují krevní tlak a nemusíte se bát, že vám znečistí filtr nebo další části technologie vířivky. Chromoterapie je pak doplnění koupele barevnými odstíny vody, které jsou nabízený až v 7 barvách pomocí LED světel.

Vybavení vířivky

Při výběru vířivky by vás měly zajímat hlavně druhy trysek, jejich počet a umístění u poloh sezení. Trysky jsou rozlišovány na vzduchové a vodní. Vzduchové trysky zajišťují povrchovou masáž pomocí vibrací. Zpravidla je jich méně než vodních, protože vodní jsou ty hlavní, které masírují svaly, klouby a dosahují požadovaných účinků.

Vodní trysky lze dále rozdělit na přímé, rotační a pulzující, jelikož přidávají koupeli ještě větší vířivost. Nejlepším výběrem podle trysek pro kvalitní hydromasáž je jejich kombinace. U trysek je důležitý i jejich materiál. Nerezové vás jistě nadchnou více než plastové, ale pozor u nerezových na jejich poškrábání, změny materiálu na přímém slunci a jejich ovladatelnost ve vodě.

Druhým aspektem při výběru vybavení vířivky jsou druhy sezení. Jistě jste si všimli, že vířivka často nemá pravidelný tvar. To je dáno možností mít alespoň jedno sezení s masáží pro celé tělo a další posezení s různým rozvržením trysek.

Na co dalšího myslet při výběru

Rozhodli jste se už pro vířivku, pak dbejte ještě na pár dalších věcí. Vyfoťte si místo umístění a poraďte se s prodejce na živo o vhodnosti vířivky pro toto místo a v případě volně stojící vířivky o volbě barvy akrylu a barvy opláštění. Vyzkoušejte si pohodlnost ovládání. Rozmyslete při výběru velikost vířivky, počet uživatelů a počet využití s ohledem na množství spotřebované vody. Vybírejte podle kvality, technologie a konstrukce, nikoliv podle ceny. Zeptejte se na záruku kvality.

Related posts

Jak prodloužit životnost fasády? Čištěním a speciálními nátěry

admin

Škrabadla pro kočky nejsou jen dekorace

admin

Matrace, které vám změní váš pohled na svět

admin