Novinky ze světa bydlení

Jak vybrat záclony a závěsy do domácnosti

Záclony nenabízejí jen pohodlí, ale také jsou velmi praktické. Konec konců chrání místnost před slunečním zářením, prachem, nočními lucernami, cirkulací studeného (horkého) vzduchu a dalšími faktory. Proto je třeba vybírat záclony s plnou zodpovědností. Záclony a závěsy do domácnosti vizuálně rozšiřují místnost, svislý vzor interiér prodlužuje. Pokud nechcete, aby se záclony nebo závěsy dotýkaly podlahy, měla by být vzdálenost mezi jejich koncem a podlahovou krytinou 5–8 cm a naopak by měla být jejich délka o 15–20 cm vyšší než výška stěny. Pro pokoje s nízkými stropy zvolte záclony z lehkých tkanin světlých odstínů. Dlouhé lehké závěsy ozdobí a upraví objem malých místností.  

více v článku...

Záclony!  Jak volit barvy?

Pokud nebudete v blízké budoucnosti měnit nábytek v místnosti, můžete si vybrat záclony odpovídající barvě nábytku. Skvělá volba – záclony v neutrálních tónech. Může to být barva písku, béžová, krémová nebo přírodní odstín. Takové záclony vypadají vždy krásně a nenápadně. Pokud je vnitřek interiéru ve stejné barvě, pak by záclony měly tónovat celkové pozadí jen trochu. Jinými slovy, měli byste zvolit závěsy takové barvy, aby nesplývaly s nábytkem a tapetou. Nejlepší je vybrat záclony o dva nebo tři tóny světlejší nebo tmavší než vybavení interiéru. Používají se také dvoubarevné závěsy – perfektně se kombinují s barevným schématem každé místnosti.

Jednoduché barevné závěsy do domácnosti nic nezkazí

Pro ložnici vybírejte záclony takových barev, aby nevyčnívaly z celkového obrazu interiéru. Věnujte pozornost klidnějším a nenápadnějším tónům – vytvoří klidnou a příjemnou atmosféru. V obývacím pokoji by měly být jednoduché závěsy v klasickém stylu. Skvělým doplňkem takových záclon bude lambrequin. A pokud se vám nelíbí detaily, pověste obvyklé závěsy, ale měly by mít elegantní vzhled.

Related posts

Půjčka do výplaty pomůže i s novým vybavením pro domácnost

admin

Elegantní stojací lampa pokojová lampa do obýváku

admin

Cottagecore estetika

admin

Leave a Comment