Jak na to

Jak vyčistit pračku octem, aby byla jako nová?

Pračku denně využívá téměř každý z nás. Málokdo se však věnuje její pravidelné údržbě, která předchází usazování špíny, plísně a bakterií. A protože čistá pračka je zárukou čistého a voňavého prádla, ukážeme si v tomto krátkém článku jednoduchou vychytávku, jak o stroj správně pečovat.

Proč pračka vyžaduje vaši péči?

Televizní reklamy nám sice slibují bělostně čisté prádlo, ale pokud se o pračku nestaráte, ani sebelepší prací prášek vám nepřinese uspokojující výsledky. Ze špinavého prádla odtéká spousta nečistot, včetně zbytků aviváže a dalších prostředků. Ty následně odtékají odpadní trubicí, ale po malých částech se usazují také v bubnu pračky. Kromě nečistot se zde usazuje také vodní kámen, jenž má obecně negativní vliv na celý proces praní. Otázka zní: Jak často tedy pračku čistit? Názory se liší, většina výrobců a specialistů se však shoduje, že vhodný interval pro čištění je jednou za měsíc.

Buben pračky s předním plněním

Jednoduchý trik, který vás zbaví zápachu i nečistot

Existuje mnoho způsobů, jak pračku vyčistit, a na trhu není problém sehnat pro tento účel řadu chemických přípravků. Pokud si však neholdujete v chemických látkách a raději byste volili přírodnější metodu, máme pro vás jeden tip. Pračku za vás totiž hravě vyčistí obyčejný ocet.

Jak vyčistit pračku octem rychle a účinně?

Stačí, když nalijete dva hrnky klasického octa, který běžně používáte v kuchyni, přímo do bubnu pračky. Pro vyšší účinnost nalijte ocet také do oddílu pro máchání v přihrádce pračky a místo pracího prášku přisypte ještě půl hrníčku sody bikarbony. Nakonec zapněte program na čištění a nechte ocet pracovat za vás. Pokud vaše pračka program na čištění nemá, doporučujeme nastavit co nejvyšší možnou teplotu a nejdelší čas. Tímto způsobem zbavíte vaši pračku nečistot i nepříjemného zápachu, který ucpané kanálky zpravidla doprovází.

Doporučení na závěr

Teď už víte, jak vyčistit pračku octem, ale než se do procesu pustíte, přesvědčte se, že to návod k použití vaší pračky přímo nezakazuje! Některým moderním pračkám by tento proces mohl dokonce vyloženě vadit.

Speciální čistič praček Electrolux Speciál

Pokud se pustíte do procesu čištění pračky, je dobré to vzít se vším všudy. Tím jsou myšleny části jako filtr nebo nádržka na prací prášek. Na čištění doporučujeme starý zubní kartáček, se kterým se hravě dostanete do všech zákoutí. Papírovou nebo mikrotenovou utěrkou poté zbavte pračku veškerého prachu a bude opět jako nová!

Related posts

Zpříjemněte si prostředí doma i v kanceláři, díky klimatizaci

admin

Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a pojištěním domácnosti?

admin

Pozvedněte vaření na umění s kvalitními japonskými noži

admin