Tipy a trendy

Jaké jsou výhody plechové střechy?

Plech je dnes stále oblíbenějším materiálem ve stavebnictví. Co se týká střešních krytin, rozhodující je cena. Protože se ale stále zlepšují jeho vlastnosti a funkce, není brán jako to nejlevnější a ne zcela tak precizní. Pokud si ovšem stále myslíte, že plechová střešní krytina není dobrá, vyvedeme vás z omylu.

Plechové střešní krytiny

Plechová střecha je jako každá jiná střešní krytina, má své výhody a nevýhody. Ty devizy ovšem převažují. Plechová střecha vypadá skvěle, je cenově dostupná, bezúdržbová a má dlouhou životnost. Stavební materiály navíc neustále prochází vývojem, takže se zlepšují. Střecha je přitom základem každého domu, jakmile bude poškozená, velmi rychle bude chátrat i zbytek stavby. Plechové střechy tomu zamezí, navíc jsou cenově dostupnější. Dnešní materiály jsou potaženy látkami, jež zvýší ochranu střechy před povětrnostními vlivy (zvládnou velmi teplé podnebí i horské klima) i chemikáliemi. Střešní krytiny z plechu se dají využít na domy, sklady i pergoly. Pro průmyslové stavby se hodí trapézový plech na střechu, kterým lze pokrýt i fasádu.

Výhody plechu na střechu

Mezi největší výhody plechové střešní krytiny patří bezesporu její nízká hmotnost. Ta je asi desetkrát nižší než u pokládky tašek. Optimální je pro rekonstrukce starších objektů, aby je nezatížila. Zde se totiž nedoporučuje kvůli pokročilému věku stavby a tím i krovu nemůže využít těžké krytiny. S nízkou hmotností plechu souvisí i další výhoda. Úspora dřeva, které nemusí nést krytiny o velké váze. Pokud jde o samotnou montáž, i ta je snazší, tudíž jde o levnější záležitost. Výhodou plechu je i jeho nulová nasákavost. Navíc jde o krytiny velkého formátu, celá realizace je tak rychlejší. Plech je tak progresivní moderní materiál, který je stále ještě oblíbenější.

Related posts

Povinné ručení pro naše mazlíčky

admin

Nebankovní hypotéky

admin

Šperky s apatitem

svet zeny