Jak na to

Jaké spotřebiče doma „žerou“ nejvíce elektřiny?

Bez elektrických spotřebičů by se dnes neobešla snad žádná domácnost. Asi každý z nás je zvyklý na jejich pomoc – ať už jde o rychlovarnou konvici, která během chvíle připraví vodu na kafe. Mikrovlnnou troubu, díky které lze rychle ohřát jídlo. Doma máme lednice, mrazáky, televize, sušičky na prádlo. Které spotřebiče mají nálepku největších žroutů elektrické energie?

více v článku...

Lednice a mrazák? Kandidáti na rekordmany

Lednice a mrazák je základní vybavení domácnosti. Mluvíme-li o energetické náročnosti těchto spotřebičů, můžeme si na ně ukázat prstem a označit je za horké kandidáty na největší žrouty elektrické energie. Platí zde nepsané měřítko, že čím starší spotřebič je, tím více energie spotřebuje. Věděli jste, že při porovnání 10 let staré lednice s novým modelem může být rozdíl až 1 000 Kč ročně na spotřebě?

Sušička na prádlo jim šlape na paty

Dříve jsme si o nějakém spotřebiči, který by za nás usušil prádlo, mohli nechat jen zdát. Dneska je normální, že po vyprání prádlo vložíme do sušičky, ze které jej následně vytáhneme krásně voňavé, měkoučké, a především suché. Pokud jde ale o spotřebu, je třeba zpozornit. Sušička na prádlo bývá další na seznamu největších žroutů elektřiny.

Pračka a myčka nádobí nezůstávají pozadu

Pokud patříte k lidem, kteří zuby nehty brání několik let staré spotřebiče, a zastáváte heslo, že dokud slouží, není třeba cokoli měnit, pak jste právě odhalili další žrouty elektrické energie. Novější modely disponují úspornými programy, kdežto starší kousky nejenže tyto programy nemají, ale navíc čím jsou starší, tím více energie „sežerou“.

Televize může udělat čáru přes rozpočet

Televize je tak trochu kontroverzní spotřebič. Zatímco v některých domácnostech běží jen sporadicky, jindy je v provozu klidně celý den. Napadlo by vás, že v domácnosti, kde se na televizi dívají až několik hodin denně, může televizor spolykat až desetinu nákladů na energii?

Related posts

Jak probíhá likvidace pojistné události?

admin

Poctivá stolařská práce

admin

Nemůžete si dovolit nemovitost? Kupte aspoň její půlku

admin

Leave a Comment