Zahrada

Jaké trendy budou velet letošnímu létu v oblasti zahradního nábytku?

V létě se pro většinu z nás stává obývacím pokojem vlastní zahrada anebo alespoň terasa. Ti méně šťastní tráví čas na balkoně. Nejen pro relaxaci, ale také pro stolování je potřeba do těchto prostorů vybrat vhodný venkovní nábytek, který bude sloužit pro posezení, ale i lenošení. Jak na to, aby se terasa či balkon stali vaším druhým letním domovem? A co velí trendy v roce 2022?

více v článku...

Modulové sedací soupravy jsou cenově výhodné

Zahradní sety sestávající se ze stolu a několika židlí, případně z pohovky a křesílek, které jsou vyrobené z umělého ratanu nebo jiného moderního materiálu jsou tím, po čem touží většina lidí. Opravdu se dá říct, že jde o hit letošního léta. Seženete je obvykle včetně kompletního vybavení. To znamená, že si v jedné sadě koupíte jak nábytek, taky polstry a polštáře, úložné boxy a další praktické kousky, které na zahradě oceníte. Modulové řady se neskládají pouze ze stolů, židlí a křesel či zahradních lehátek, ale také obsahují taburety, lavice či posezení zhotovené na míru dětem.

Dřevěný nábytek z módy nevychází

Zahradní nábytek ze dřeva je opravdovým evergreenem, který bude v českých zahradách vždy mít své místo. A často jej není nutné ani pravidelně udržovat. I obyčejný zahradní dřevěný nábytek stačí pouze jednou ročně přebrousit a natřít anebo napustit olejem či lazurou.

Umělý ratan je novým trendem

Na drtivé většině českých zahrad se v poslední době objevuje zahradní nábytek z umělého ratanu. Ten je velice odolný proti UV záření a nepřízni počasí, ale také nevyžaduje žádnou údržbu. Kromě toho je velice lehký, má robustní konstrukci a jeho barva se při používání nemění. Životnost zahradního nábytku z umělého ratanu je opravdu velmi dlouhá. Prakticky jde o plastový zahradní nábytek, protože hliníková konstrukce bývá omotána umělým vláknem. Ratanové zahradní stoly bývají navíc vybaveny skleněnou deskou, která jejich povrch velmi dobře ochrání.

Kovový nábytek je také nadčasový

Nejen pro příští sezónu, ale lze předpokládat, že i v dalších letech se k trendům v oblasti venkovního nábytku bude řadit i kousky z kovu. Moderní kusy kovového zahradního nábytku jsou již vyrobeny z lehčených materiálů, a díky stohovatelnosti je možné je snadno uskladnit i v zimě. Povrchová úprava moderního kovového nábytku zaručí, že není potřeba žádná větší údržba, pouze stačí jednotlivé kousky v případě potřeby otřít vlhkým hadrem.

Related posts

Tip na levné ubytování v Praze – Rezidence Topolová

admin

Symbolika barevného východu slunce

admin

Půjčovna zahradních strojů, o kterou se lze opřít

admin