Tipy a trendy

Jaké výhody přinášejí tepelná čerpadla vzduch voda

Cenově dostupné, hospodárné a k přírodě šetrné řešení vytápění a ohřevu teplé vody pro vaši domácnost? Sáhněte po tepelném čerpadle na principu vzduch / voda! Získáte tak skvělého parťáka do domácnosti, který vás nenechá ve štychu ani jeden měsíc v roce. Jaké jsou největší výhody tepelného čerpadla vzduch / voda? 

více v článku...

Na tepelné čerpadlo máte!

O tepelných čerpadlech panuje řada mýtů. Například to, že se jedná o vysokou investici s pomalou návratností. To se ale kvalitních tepelných čerpadel od tradičních výrobců netýká. Tepelná čerpadla vzduch / voda jsou cenově dostupná a jejich cenová návratnost se pohybuje okolo čtyř let. Výhodou není ale jen cena zařízení. Tepelné čerpadlo má dlouhou životnost a stabilní výkon, který pohodlně pokryje potřeby vaší domácnosti. Je tak nejen hospodárné, ale také šetrné vůči životnímu prostředí. Oblíbené jsou například tepelná čerpadla Nibe, na která také můžete čerpat příspěvek z dotačního programu Nová zelená úsporám. Pokud vás zajímá, jak na to, neváhejte se na nás obrátit. Další výhodou je tichý chod a nízké nároky na prostor. Čerpadla se dnes navíc vyrábějí v minimalistickém a elegantním designu, díky čemuž může být vnitřní jednotka umístěna téměř kdekoliv v interiéru. 

Hledejte čerpadlo, které pokryje minimálně 50 % tepelných ztrát

Moderní tepelná čerpadla vzduch / voda si již dokáží poradit i s kolísavým počasím. Výkon je dobré dimenzovat mezi 50 až 100 % tepelných ztrát objektu. V našich klimatických podmínkách je proto chytrou volbou nejen pro rodinné domy. Pokud bydlíte ve vysoko položených oblastech a nechcete dělat kompromisy, pořiďte si raději tepelné čerpadlo země / voda, které si s náročnými horskými podmínkami poradí. 

Srdcem tepelného čerpadla je kvalitní kompresor

Právě ten určuje životnost celého zařízení. Klíčem k bezproblémovému provozu je také dostupný servis. Tenaur nabízí svým zákazníkům jak záruční, tak pozáruční servis tepelných čerpadel. Dodáváme pouze kvalitní výrobky, které lze snadno v případě potřeby opravit a náhradní díly lze bez problémů a větší prodlevy sehnat. 

Princip tepelného čerpadla vzduch / voda

Tepelné čerpadlo vlastně přečerpává tepelnou energii z vnějšího prostředí do prostředí vnitřního. V tomto případě je nasáván venkovní vzduch pomocí ventilátoru a pomocí rozdílů teplot vzduchu a tekutiny v kolektoru je získaná energie převáděna na teplo. Princip tepelného čerpadla země / voda je velmi podobný. Pomocí zemního kolektoru s nemrznoucí kapalinou o velmi nízké teplotě je získávána tepelná energie ze země v nezámrzné hloubce. Výkon tak neovlivní ani nestandardní pokles teplot. 

Related posts

Na venkovní žaluzie je dobré myslet už ve stadiu projektu

admin

Pelety pomůžou snížit náklady na vytápění

admin

Nezapomínejte na povinné ručení na přívěsný vozík

admin

Leave a Comment