Tipy a trendy

Jaké výhody přinášejí tepelná čerpadla vzduch voda

Cenově dostupné, hospodárné a k přírodě šetrné řešení vytápění a ohřevu teplé vody pro vaši domácnost? Sáhněte po tepelném čerpadle na principu vzduch / voda! Získáte tak skvělého parťáka do domácnosti, který vás nenechá ve štychu ani jeden měsíc v roce. Jaké jsou největší výhody tepelného čerpadla vzduch / voda? 

více v článku...

Na tepelné čerpadlo máte!

O tepelných čerpadlech panuje řada mýtů. Například to, že se jedná o vysokou investici s pomalou návratností. To se ale kvalitních tepelných čerpadel od tradičních výrobců netýká. Tepelná čerpadla vzduch / voda jsou cenově dostupná a jejich cenová návratnost se pohybuje okolo čtyř let. Výhodou není ale jen cena zařízení. Tepelné čerpadlo má dlouhou životnost a stabilní výkon, který pohodlně pokryje potřeby vaší domácnosti. Je tak nejen hospodárné, ale také šetrné vůči životnímu prostředí. Oblíbené jsou například tepelná čerpadla Nibe, na která také můžete čerpat příspěvek z dotačního programu Nová zelená úsporám. Pokud vás zajímá, jak na to, neváhejte se na nás obrátit. Další výhodou je tichý chod a nízké nároky na prostor. Čerpadla se dnes navíc vyrábějí v minimalistickém a elegantním designu, díky čemuž může být vnitřní jednotka umístěna téměř kdekoliv v interiéru. 

Hledejte čerpadlo, které pokryje minimálně 50 % tepelných ztrát

Moderní tepelná čerpadla vzduch / voda si již dokáží poradit i s kolísavým počasím. Výkon je dobré dimenzovat mezi 50 až 100 % tepelných ztrát objektu. V našich klimatických podmínkách je proto chytrou volbou nejen pro rodinné domy. Pokud bydlíte ve vysoko položených oblastech a nechcete dělat kompromisy, pořiďte si raději tepelné čerpadlo země / voda, které si s náročnými horskými podmínkami poradí. 

Srdcem tepelného čerpadla je kvalitní kompresor

Právě ten určuje životnost celého zařízení. Klíčem k bezproblémovému provozu je také dostupný servis. Tenaur nabízí svým zákazníkům jak záruční, tak pozáruční servis tepelných čerpadel. Dodáváme pouze kvalitní výrobky, které lze snadno v případě potřeby opravit a náhradní díly lze bez problémů a větší prodlevy sehnat. 

Princip tepelného čerpadla vzduch / voda

Tepelné čerpadlo vlastně přečerpává tepelnou energii z vnějšího prostředí do prostředí vnitřního. V tomto případě je nasáván venkovní vzduch pomocí ventilátoru a pomocí rozdílů teplot vzduchu a tekutiny v kolektoru je získaná energie převáděna na teplo. Princip tepelného čerpadla země / voda je velmi podobný. Pomocí zemního kolektoru s nemrznoucí kapalinou o velmi nízké teplotě je získávána tepelná energie ze země v nezámrzné hloubce. Výkon tak neovlivní ani nestandardní pokles teplot. 

Related posts

Několik tipů, jak vyzdobit každou kuchyni

admin

Dřevěný nábytek z masivu: jak správně vybrat

admin

Jak udržovat vaši aku vrtačku fit?

admin

Leave a Comment