Bydlení Tipy a trendy Zahrada

Jaro, opět ideální čas pro relaxaci na zahradě

Když zima ustoupí a slunce začne hřát, není nic příjemnějšího než strávit volné chvilky na zahradě. Kormě práce a přípravy na novou pěstitelskou sezónu je ale potřeba vytvořit i místo k odpočinku, pohodlné zahradní posezení. Jaký nábytek vybrat?

I když teploty ještě nedosahují letních hodnot, můžeme si užít první teplejší sluneční paprsky a čerstvý vzduch. Práce je na zahradě na jaře samozřejmě spoustu, ale nesmíme zapomínat na odpočinek. Zahradní nábytek je součástí posezení, které ke každému domu i chatě či chalupě neodmyslitelně patří. Můžeme si zde vychutnat kávu, dát si oběd s rodinou nebo strávit večer při grilování s přáteli. Základem je pohodlí a dostatek míst na sezení, proto při výběru kovového nebo dřevěného zahradního nábytku musíme myslet i na to, jak často a jak početné návštěvy k nám chodí. Podle toho vybíráme nejen velikost stolu, ale také počet židlí a křesel nebo lavic. Velké zahradní sestavy nabídnou místo až pro osm lidí a pokud potřebujete ještě více prostoru, lze dokoupit i samostatné židle.

Kromě dostatku místa pro sezení bychom měli mít jasno i v dalších kritériích, jako je údržba nebo odolnost vůči výkyvům počasí. Pokud je nábytek určen do chráněné pergoly nebo zimní zahrady, nemusíme se tolik na odolnost zaměřit, ale většinou chceme mít zahradní nábytek postavený u domu nebo uprostřed zahrady, kde na něj prší a fouká. S tím se pojí i další aspekt, uložení nábytku na zimu nebo naopak zanechání funkčního posezení po celý rok a potřeba přenášení. Pokud chceme často měnit polohu nábytku, je dobré se zaměřit i na jeho váhu, například kovový zahradní nábytek není problém vynosit z pergoly ven a následně opět zpět nebo ukládat do zahradního domku každý víkend. U těžších sestav by pak tato činnost mohla být časem velmi namáhavá.

Jarní období je skvělou příležitostí k úpravě zahrady a přípravě na letní sezónu. Můžeme začít se zahradničením, sázením květin a úpravou záhonů. Po práci si ale zasloužíme odpočinek v pohodlí.

Related posts

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

admin

Dřevěný nábytek z masivu: jak správně vybrat

admin

Tip na levné ubytování v Praze – Rezidence Topolová

admin

Leave a Comment