Nemovitosti

Je lepší vyhořet než se přestěhovat? Ne, pokud se budete řídit základními radami

Že vás při stěhování nemůže nic překvapit? Možná se budete divit, kolik věcí jste doma skladovaly zcela zbytečně. Poradíme vám, jak se přestěhovat do nového bytu bez zbytečností tak, abyste na nové adrese mohli mít krásně čisté a uklizené skříně. Bez zbytečných suvenýrů.

Kde a jak začít se stěhováním

Naši zákazníci se na nás často obracejí z otázkou, kde a jak mají vůbec začít s balením. Všem našim klientům zdůrazňujeme, že stěhování je činnost, která by se měla řešit s dostatečným předstihem. Však o něm víte už dlouhou dobu dopředu. Existuje jen hrstka výjimek, kdy se o stěhování dozvíte jen několik dní předem. Pokud to jde, na stěhování si vymezte alespoň měsíc. Můžete si tak v klidu rozvrhnout, jaké věci vyhodíte, prodáte a které se s vámi přestěhují na novou adresu.

Největším problémem bývá uskladnění již zabalených krabic. Obvykle klientům radíme, aby si pro uskladnění připravili jednu místnost. To ovšem nejde v situaci, kdy bydlíte v malém bytě. Pak přichází na řadu důmyslné stohování krabic na sebe. Začínejte od největších kusů a ty nejmenší uložte až na konec. Před stěhováním také doporučujeme pečlivě každou skříň přeměřit a zjistit, zda vše projde dveřmi, vytočíte se s nimi na schodišti, nebo je nutné jednotlivé díly rozebrat.

Nezapomeňte si připravit seznam věcí

I když budete balit věci v malém bytě, rozhodně nepodceňujte popisy krabic. Možná se to nezdá, ale než zabalíte všechny své věci, bude před vámi stát pěkná hromada krabic. Doporučujeme každou místnost opatřit jinou barvou. Například v kuchyni použijte modré štítky a krabice pečlivě popište. Hodit se bude také stručný seznam zabalených věcí, díky čemuž budete na nové adrese přesně vědět, co kde máte zabalené. Až přijedete na novou adresu, rovnou krabice opět roztřiďte podle barevných štítků do jednotlivých místností. Jedině tak zabráníte zmatku, který se zanedlouho chtě nechtě objeví.

Pozor křehké!

Největším strašákem při stěhování jsou křehké věci. I když porcelán po babičce a skleněné šampusky ze svatby pečlivě zabalíte, může dojít během manipulace k nechtěnému poškození. Proto opatřete krabice velkým nápisem „křehké.“ Tyto krabice dejte navrch nebo na kraj. Nádobí a drobné předměty zabalte do bublinkové folie nebo papíru.

Objednejte si stěhování od firmy Stěhování Brno

Máte mnoho přátel, kteří vám jsou ochotni za každé situace pomoci? Ale kdo z nich má zkušenosti se stěhováním? Možná máte přítele s dodávkou, jiný přislíbí pomoc s vystěhováním velkých věcí, ale na vyklízení celého bytu si raději najměte profesionální stěhovací firmu. Stěhování Brno si pro vás zarezervuje termín v kalendáři a hlavně k vám přijedou profi stěhováci, kteří přesně vědí, co a jak mají dělat.

Related posts

Masivní dřevěný nábytek na vaši zahradu padne jako ulitý

admin

Bydlení ve Velké Chuchli: luxusní vily v atraktivním prostředí

admin

Poštovní schránky pro náročné

admin

Leave a Comment