Zahrada

Kde v zahradě se bude vyjímat cesmína vroubkovaná

Chcete svou okrasnou zahradu ozvláštnit zajímavým tvarovaným stromem? Jednou z možností je cesmína vroubkovaná, která se hodí do skupinové výsadby nebo třeba do designových skalek. 

více v článku...

Co je pro cesmínu vroubkovanou charakteristické

Cesmína vroubkovaná je neopadavý listnatý keř nebo malý stromek. Pyšní se drobnými zaoblenými lístky. Její předností oproti buxusu je fakt, že netrpí houbovými chorobami, při nichž dochází ke spále a usychání listů. 

V současné době je známo přibližně 200 kultivarů cesmíny vroubkované, díky čemuž máte rozhodně z čeho vybírat. Jedním ze zajímavých kultivarů je Golden Gem, který roste poměrně pomalu, hustě a spíše do šířky než do výšky. Dospělý jedinec může dosahovat výšky až 1,5 metru a šířky až 2 metrů. 

Na tomto kultivaru vás bezpochyby zaujme jeho barva. Horní listy jsou zlatožluté, spodní listy zůstávají tmavě zelené. Tato barevná kombinace tak v zahradě vytváří zajímavý kontrast, který zaujme na první pohled.

Není nijak zvlášť náročná

Předností této cesmíny vroubkované je fakt, že její pěstování není příliš náročné. Dařit se jí bude ve středně živné, dostatečně vlhké a zároveň propustné půdě. Vyhněte se však vysoce vápenité půdě, kde ji mohou začít zasychat a opadávat listy. 

Co se týče slunečního svitu, bude se cesmíně vroubkované dařit ve stínu i polostínu. Na osluněném stanovišti však dosáhne nejkrásnějšího zbarvení. Jelikož miluje vyšší vzdušnou vlhkost, můžete ji zasadit do blízkosti zahradního jezírka nebo třeba bazénu.

S čím ji v zahradě zkombinovat

Cesmína vroubkovaná se bude hodit do skupinové výsadby či designových skalek. Vyjímat se však bude také jako půdopokryvný keřík. Rozhodnout se můžete také pro její umístění v nádobě. V období od května do června se můžete těšit na dekorativní malé bílé květy.  

Více informací ze světa okrasných zahrad najdete na www.okrasne-stromy.cz

Related posts

Jak vyzdobit párty stan na svatbu a podobné akce

admin

Gepard

admin

Pozvedněte vaření na umění s kvalitními japonskými noži

admin

Leave a Comment