Tipy a trendy

Kdy a jak se začala filtrovat voda?

Historie filtrování vody je v mnoha ohledech delší, než by se na první pohled mohlo zdát. Většina lidí by asi odhadla, že filtry na vodu jsou záležitostí několika posledních let. Není tomu ale tak. První domácí filtry na vodu je možné vysledovat ž na počátku 19. století. Kde se objevily a jak vypadaly? Jaká byla jejich další geneze?

více v článku...

Filtrace skrz zrnka písku

Filtrace vody založená na moderních principech využívajících aktivní uhlí je opravdu výdobytkem moderní doby. Přesto však lze první filtry na vodu zaznamenat v domácnostech již okolo roku 1800. Tehdy šlo o filtraci výhradně mechanickou založenou na průtoku vody skrz zrnka písku, která zachytila nežádoucí mechanické komponenty. Voda tak sice i nadále obsahovala rozpuštěné příměsi, nebyly v ní ale větší nečistoty. Průkopnící v této oblasti se začali objevovat ve Velké Británii a později ve Spojených státech amerických. První pískový filtr, který fungoval nepřetržitě, spatřil světlo světa v roce 1897 v New Yorku. Moderní filtrační konvice si však na svoji premiéru musely počkat ještě téměř 70 let.

Filtrační konvice na scéně

První filtrační konvice se na trhu objevila okolo roku 1966, tedy zhruba 3 roky předtím, než člověk začal dobývat vesmír. Průkopníkem v této oblasti se stal pozdější zakladatel známé značky filtrů do konvic Brita. Jmenoval se Heinz Hankammer. Na jeho úspěchy poté navázali další zakladatelé známých značek a nový obor byl na světě. Dodnes tito pionýři vyrábějí ty nejlepší filtrační konvice na světě, které si můžete dopřát i vy. Jde o značky Leica, Aquaphor, Dafi, BWT a další.

Přednosti filtračních konvic

Mnoho z uživatelů filtračních konvic si posteskne, že by to všechno bylo moc hezké, jen nemuset neustále myslet na výměnu filtru v konvici. Mnozí výrobci se v tomto ohledu již snaží vycházet uživatelům vstříc a vyrábějí filtry do konvic, které na potřebu výměny dokážou samy upozornit. Ať již s ohledem na uplynulý čas anebo na stav zanesení filtru. Mezi přednosti filtračních konvic pak patří především vždy čistá a kvalitní pitná voda za minimální cenu, která navíc díky absenci nežádoucích rozpuštěných látek také výborně chutná. Ti, kteří využívají filtrovanou vodu k přípravě kávy nebo čaje také ocení fakt, že tato voda má nižší tvrdost a tedy tolik nezanáší spotřebiče vodním kamenem.

Related posts

Na venkovní žaluzie je dobré myslet už ve stadiu projektu

admin

Povinné ručení pro naše mazlíčky

admin

Slovenské a Maďarské lázně

admin