Tipy a trendy

Látkové nebo kožené křeslo?

více v článku...

Nakupování křesla je přinejmenším matoucí. Při hledání dokonalého křesla existuje tisíc různých možností. Jednou z věcí, které musíte zvážit je, zda sáhnout po látkovém nebo koženém křesle.

Jak se dalo čekat, neexistuje jediná správná odpověď, protože látková i kožená křesla mají své kladné i záporné vlastnosti. A spíše než se řídit osobními názory, doporučeními nebo zkušenostmi je nejlepší podívat se na výhody jednotlivých materiálů, které vám pomohou rozhodnout, která povrchová úprava pohovky je vhodná pro vás, vaši rodinu a váš domov. Nejdůležitějšími faktory jsou odolnost, požadavky na péči, vzhled, pohodlí a cena.

Výhody látkových křesel

Mějte na paměti, že kategorie „látka“ je mnohem širší než kategorie „kůže“, protože existuje mnoho různých typů látek.

Pocit z látkového křesla se značně liší v závislosti na samotné látce a nosném systému křesla – polštářích a rámu. Celkově však látková křesla bývají mnohem pohodlnější než kožená z několika důvodů.

Za prvé, látka má tendenci být celkově měkčí, teplejší materiál než kůže; stejně jako vaše kožená autosedačka, kožená křesla mohou být horká a lepkavá v létě a studená v zimě. Za druhé, látka je obecně měkčí než kůže. 

Opotřebení látkových křesel nejčastěji závisí na kvalitě látky. Jak byste očekávali, vysoce kvalitní látky, stejně jako vysoce kvalitní kůže, lépe odolávají opotřebení.

Většina látkových křesel je ošetřena povrchovou úpravou odolnou vůči skvrnám, takže když dojde k polití, lze je snadno vyčistit speciálními produkty nebo ručním parním čističem. Látka se také nepoškrábe jako kůže, takže má tendenci zvládnout drápy domácích mazlíčků a hraní dětí lépe než kůže.

Přestože kůže může mít různé barvy, tkaniny jsou prakticky neomezené ve vzoru, struktuře a barvě, takže látka nabízí mnohem větší šanci sladit stávající dekor a získat vzhled, který chcete.

Výhody kožených křesel

Pokud se přikláníte ke koženému křeslu, pravděpodobně vás přitahuje vzhled, dojem, odolnost a možná i čistota pravé kůže. Umělá kůže má některé stejné vlastnosti, ale ne všechny. Jejím problémem je zejména trvanlivost a přirozené stárnutí.

Alergikům lépe daří v kožených křeslech, protože kůže neuchovává roztoče, srst domácích zvířat a další alergeny tak snadno jako látky.

Kožená křesla můžou propůjčit určitou eleganci místnosti, kterou je těžké napodobit v látce. Pokud máte rádi současný nebo moderní vzhled, kožené křesla mají tendenci vypadat elegantněji a luxusněji než většina látkových.

Kůže se velmi snadno čistí – obvykle vyžaduje lehké oprášení nebo přetření několikrát do roka – zatímco látku je třeba pravidelně vysávat a čistit. Kůže je odolná a při správné péči vydrží desítky let. I když však kůže nevyžaduje neustálou péči, měla by být důsledně chráněna, aby se zabránilo prasklinám a prasklinám.

Related posts

Jak na výběr podlahy?

svet zeny

Baby friendly nebo adult only? České hotely se přizpůsobují zákazníkům

svet zeny

Plazmová řezačka: Parametry, na které se zaměřit při výběru

admin