Tipy a trendy

Na co si dát pozor při sjednávání rychlé půjčky?

Pro půjčku od nebankovní instituce se můžeme rozhodnout z různých důvodů. Možná je naší prioritou rychlost celého procesu. Poskytovatelé půjček totiž slibují rychlé vyplacení finančních prostředků na účet, někdy i bez nutnosti předkládat doklady potvrzující naši výši příjmů a výdajů.

Je také možné, že jste v životě šlápli vedle, a vaše úvěrová historie tak není nejlepší, kvůli čemuž nedosáhnete na úvěr od banky. Správnou volbou pro vás je tedy rychlá půjčka od nebankovní společnosti. Ta totiž neklade tak vysoké nároky na úvěruschopnost klienta.

Většinová společnosti ale spojuje nebankovní instituce se špatnou pověstí. Máme se tedy nebankovních institucí bát? Na co si dát pozor při sjednávání nebankovních půjček?

Klíčem je důvěryhodná úvěrová společnost

Výběr správné nebankovní úvěrové společnosti může být problematický kvůli množství nabídek na českém trhu. Vybírat bychom měli společnosti, které se pyšní mnohaletými zkušenostmi, důvěrou zákazníků a nejvyššími standardy. Někteří lidé při výběru používají internetové srovnávače půjček. Je to důvěryhodný zdroj?

Obecně ano, ale je třeba počítat s tím, že ne každá firma s dobrou pověstí je chce využívat, tudíž zde nemusíme najít celkovou nabídku. Zároveň pokud společnost, u které si chceme vypůjčit peníze, není na srovnávači, neznamená to nic špatného. Důvodů může být mnoho.

Jaké požadavky by měla splňovat spolehlivá nebankovní instituce?

Abychom mohli považovat úvěrovou společnost za spolehlivou, měli bychom věnovat pozornost několika aspektům:

  • zda společnost obdržela licenci od ČNB
  • jak dlouho je na trhu
  • zda má pobočky pouze v České republice nebo i v zahraničí
  • zda uplatňuje nejvyšší standardy služeb
  • zda má dobré ohlasy od zákazníků

Na co si dát pozor před uzavřením první půjčky?

Existuje několik znaků spolehlivých společností, které bychom měli mít na paměti. Zde je několik věcí, na které bychom si rozhodně měli dát pozor:

  1. Transparentní web – čím přehlednější web, tím snazší pro nás bude vyplnění žádosti. Žádná vyskakovací reklamní videa, okna nebo únavné chatování

s domnělým poradcem.

  1. Pomoc při sjednávání – dobré úvěrové společnosti poskytují možnost poradenství při výběru vhodného produktu a pomoc při problémech spojených

se sjednáváním půjčky. Obrátit se můžete na konzultanta na lince nebo na pobočce dané společnosti.

  1. Čekací doba na rozhodnutí a převod prostředků – přestože nebankovní úvěrové společnosti lákají k vyzvednutí půjčených prostředků do 15 minut, nemusí to být vždy pravda, pokud jste ještě nikdy s danou společností nejednali. Převod na váš účet může trvat až 24 hodin.
  2. Jasná smlouva – každá důvěryhodná společnost vyžaduje, aby spotřebitel podepsal smlouvu. Před podpisem je důležité si celou smlouvu důkladně přečíst

a v případě nejasností se poradit s odborníkem.

  1. Zřetelně uvedené náklady – to je velmi důležitý faktor, který ovlivňuje spolehlivost společnosti. Všechny náklady a poplatky musí ve smlouvě jasně figurovat – žádné malé a nečitelné písmo.

Related posts

Jak používat Pentagram

admin

Montované haly najdou díky kvalitnímu opláštění všestranné využití!

svet zeny

Povinné ručení pro naše mazlíčky

admin