Jak na to

Nabídky práce pro studenty

Nabídka brigád i stáží pro studenty se stále rozrůstá. S nabídkou ale samozřejmě roste i konkurence. Studenti by totiž rádi příležitostí využili a získali tak cenné zkušenosti. Dále je to i kvůli tomu, že tím získají signifikantní výhodu oproti těm, co se s prací v oboru ještě nikdy nesetkali. Mnozí zaměstnavatelé totiž preferují uchazeče s praxí. Žádná aktivita tedy není k zahození. Také se cení studium či stáž v zahraničí nebo účast v studentských klubech.

Mnoho společností aktivně podporuje své zaměstnance v tom, aby pohodlně skloubili svůj pracovní a soukromý život. Zaměstnancům proto nabízí například možnost flexibilní pracovní doby.

Oproti středoškolákům mají vysokoškoláci daleko více možností v rámci pracovního uplatnění. Mají více pracovních nabídek díky tomu, že za život měli čas nasbírat zkušenosti a vybudovat si dovednosti. Firmy tedy velice často nabízí vysokoškolákům práci na zkrácený úvazek. Tímto způsobem si chtějí vychovat své budoucí stálé zaměstnance.

Internet hraje v náboru prim

Spousta společností využívá známé personální agentury pro nábor nových pracovníků. Velkou oblíbenost ale v poslední době získaly internetové pracovní portály. Každoročně se navíc konají pravidelné veletrhy pracovních příležitostí, kde firmy mají možnost představit se studentům na vysokých školách. Mnoho z nich má zájem specificky o studenty právnických fakult či různých oborů ekonomického směru. Uchazeči o práci mezi studenty jsou pro firmy atraktivní kvůli svému nadšení a motivaci čelit novým výzvám.

Related posts

Jak prodloužit životnost fasády? Čištěním a speciálními nátěry

admin

Jezevčík je malý pes s velkým srdcem

svet zeny

Profesionální instalatér je vaše jistota v každé situaci

svet zeny

Leave a Comment