Bydlení Jak na to

O zaměření pozemku, na kterém budete moci stavět, se postará GEO-5

S pozemkem dříve, než na něm bude moci vyrůst váš nový dům, je ještě předtím mnoho práce. Zaměření pozemku může být potřebné i z mnoha jiných důvodů, jakými jsou například potřeba oplocení, zanesení věcného břemene do pozemku. Geodetické práce je nutné provádět také když vlastníte velký pozemek, který chcete z důvodu přepsání na děti rozdělit na menší části. V neposlední řadě je nutné nově vyměřit pozemek, pokud jsou původní mapové podklady zastaralé a vy chcete mít jasno mezi sousedy. Ve všech případech je možné obrátit se na GEO-5 (geodetické práce Praha).

O nás

Jsme geodetická společnost působící téměř 30 let na trhu. Zastáváme různé geodetické práce, jakými jsou kromě zaměření pozemku také inženýrská geodezie, stavební zaměření budov, 3D skenování, BIM, inženýrskými sítěmi či stavebním povolením. Tým zkušených pracovníků v oboru je připraven pomoci vám online, na telefonu, osobně anebo skrze online poptávku na našem webu.

Co je cílem zaměření pozemku

Zaměření pozemku, pro jehož projektovou dokumentaci je nutné získat aktuální zákres hranic pozemku dle katastru nemovitostí, zákres inženýrských sítí, polohopisné a výškopisné zaměření včetně vrstevnicového plánu s návazností na okolní situaci. Výsledný dokument vám bude dodán v digitální podobě a všech formátech, které projektanti využívají. Kvůli mnoha proměnným nelze stanovit výši ceny zaměření pozemku pouze na základě jednotky plochy.

Podmínky změny či zavedení pozemku do katastru nemovitostí

K tomu, aby bylo možné změnit či zavést pozemek do evidence katastru nemovitostí je nutné připravit geometrický plán. Je součástí neoddělitelných listin, podle kterých je zápis do katastru prováděn. Geometrický plán tedy není samostatný dokument, který pro zápis postačí. Se vším vám však pomůžeme a nasměrujeme vás v rámci konzultací tak, abyste potřebné vyřídili v co nejkratším čase.

Related posts

Tipy, jak zakomponovat zásuvky a vypínače do bydlení

admin

Proč se vyplatí pořídit k domu betonový plot?

admin

Matrace, které vám změní váš pohled na svět

admin