Novinky ze světa bydlení

Obejdete se bez polštáře?

Polštář k peřině a k posteli patří stejně jako hustá pěna ke zlatavému moku. I přesto, že svou existenci jako malá miminka započínáme převážně bez polštáře, postupem času začne polštář tvořit přirozenou součást našeho spánku. Tak samozřejmou, že se po něm budeme přirozeně shánět, když ho u sebe v posteli nenajdeme. Polštář je samozřejmostí také u lidstva napříč jeho generacemi. Existenci polštáře dochovávají i tisíce let staré nálezy z hrobek a vykopávek. 

více v článku...

Jaká je hlavní funkce polštáře?

Někdy může být přední funkcí polštáře silný úder v rámci polštářové bitvy. Ve většině případů by však polštáře měly poskytovat oporu krční páteři, která by měla být v jedné rovině se zbytkem těla. Bohužel se na výběr polštáře nedává stejný důraz jako na výběr matrace. Z toho důvodu řada lidí spí na nevhodném polštáři, který pod svou hlavu tisíckrát srolují a podloží, aniž by došli ke vhodné poloze. 

Protože je spánek u každého velmi individuální, doporučujeme mít v posteli klidně i dva úplně rozlišné polštáře, které budete podle potřeby střídat. Jeden například v klasickém rozměru 70×90, druhý o něco menší anatomický polštář. Ke spánku si pak vyberete to, co vám bude v ten moment pohodlnější. 

Na polštáři nedoporučujeme šetřit. Podceňovat byste neměli především materiál, z kterého jsou polštáře vyrobené. Doporučujeme se co nejvíce spoléhat na české produkty, které jsou zárukou spokojenosti. 

Proč polštář jako dárek nedoporučujeme?

Chcete-li udělat svým blízkým radost tak, že jim u nás zakoupíte polštáře, nejsme si jisti výsledkem. Ač polštáře patří k běžnému vybavení ložnic, existuje na ně řada požadavků, které byste za obdarované museli vyřešit dřív, než nákup uskutečníte. Zakoupit set polštáře a peřiny po domluvě s dotyčným, jó to už je jiná. Prakticky domluvené dárky udělají stejnou, možná o něco větší radost. 

V případě, že své dceři chcete vybavit ložnici v novém bydlení, doporučujeme péřové polštáře a peřiny, které jsou známkou luxusu, pohodlí a kvality. Husí peří je 100% přírodní materiál se skvělými termoregulačními vlastnostmi. Nabízí stálost i možnost renovace péřového polštáře i peřiny.

Related posts

Tlaková myčka – pomůže a poradí, jak čistit

svet zeny

5 tipů podle čeho vybírat svítidla

admin

Bydlení v Praze zřejmě levnější nebude. Z luxusu se stává standard

admin

Leave a Comment