Jak na to Tipy a trendy

Pelety pomůžou snížit náklady na vytápění

více v článku...

Se zákazem vytápění se staršími kotli, které nesplňují 3. emisní třídu a s prudce rostoucími cenami energií, hledají lidé ekonomicky dostupné a ekologické vytápění. Pomoc pak oprávněně hledají u dřevěných pelet, protože ty splňují oba výše uvedené požadavky.

Pelety využijí každičký kousek dřeva z pokáceného stromu

Pelety už dlouhá léta platí za ekologický typ paliva, protože mají vysokou energetickou účinnost, a navíc se vyrábějí z již nevyužitelného dřeva. Vznikají tak především z hoblin, pilin a odřezků, jež se například při nábytkářské již dále neuplatní.

V dnešní době, kdy naše lesy stále ohrožují kůrovcové kalamity a je velmi častý polom kvůli silnému větru, je výbornou zprávou, že se výrobní postup pelet zdokonalil na současnou úroveň.

Pelety, respektive peletky, jsou vyráběny lisováním bez použití přidaných lepidel. Peletování, jak se výroba peletek nazývá, je lisování výše uvedených dřevěných zbytků za pomoci vysokých teplot. Svou konzistenci si peletky udržují díky přirozenému obsahu ligninu ve dřevě.

Vysoká účinnost pro maximální možnou úsporu

Vysoká účinnost peletek vyjadřuje, jakou mají výhřevnou schopnost a popelavost. Jen pelety, které nesou certifikaci ENplus A1 využívají svůj tepelný potenciál na maximum. Při nákupu levných pelet tak vždy vyhledávejte toto označení.

I s touto certifikací naleznete levné pelety, stačí je nakupovat přímo od výrobce, kde nejsou zatíženy marží dalších prodejců. Navíc máte maximální možnou jistotu, že kupujete skutečně kvalitní produkt. Výhodné je pak nakupovat pelety dovezené cisternou, kde ušetříte nemalé peníze, díky absenci obalových materiálů. Ušetřit můžete i předzásobením se, protože v jarních měsících je jejich nákup vždy výhodnější než na podzim za nové ceny.

Pro topení skoro bez starostí

Pro topení peletami se dnes zpravidla používají automatizované šnekové kotle, které si přikládají dle potřeby a vámi nastavené teploty. Vždy se tak starají o váš teplotní komfort. Kontrole spalinových cest se však jednou za čas nevyhnete.

Další nespornou výhodou pelet je, že je nemusíte ručně skládat, jako tomu bylo třeba u uhlí. Balené pelety jsou dodávány na paletách, které kvalitní dodavatel složí za pomoci vysokozdvižného vozíku kamkoli potřebujete. Pelety z cisterny pak můžete nechat složit i malým sklepním okénkem.

Pelety je potřeba skladovat v suchu, bez jakéhokoli vystavení vodě. Sluneční světlo jejich užitným vlastnostem nevadí. Pro uskladnění většího množství pelet se často uplatňují velkokapacitní sila.


Redakce radí: Jak nakupovat pelety levně a spolehlivě.


Related posts

Jak vybrat repasovaný notebook

svet zeny

Při výběru poštovní schránky buďte originální

admin

Jaké jsou vyhlídky do pracovního prostředí v následujícím roce 2022?

admin

Leave a Comment