Bydlení

Podlahové vytápění a vhodná podlaha

Vybrat si podlahu do svého domu nebo bytu může být někdy složitý úkol. Na trhu je dnes opravdu veliké množství podlahových krytin, které mají nejrůznější vlastnosti a jsou vhodné do každé místnosti. Stálicí je především dřevěná podlaha, která byla, je a bude vést pomyslný žebříček oblíbenosti. Má mnoho pozitivních vlastností a je to ekologický materiál. Ovšem lidé mají možnost si vybrat i z jiných podlahových krytin, které jistě splní účel stejně jako již zmíněná dřevěná podlaha. Oblíbená je například vinylová podlaha, laminátová podlaha známá také jako plovoucí podlaha. A navíc je možné pořídit si i podlahové vytápění, takže s tím úzce souvisí i správný výběr podlahy.

Podlahové vytápění

Podlahové vytápění je praktické a efektivní řešení vytápění nejen pro byt, ale také pro dům. Navrhnout jej a uspořádat dle pravidel není zrovna jednoduchý úkol. Odborníci všem zájemcům jistě poradí, jaký druh podlahy bude pro topný systém vhodný. Podlahové materiály se vlivem vyšších teplot roztahují a mohou změnit nejen strukturu, ale i své vlastnosti. Při pokládce keramických dlaždic je nutné použít speciální lepidlo. Navíc keramické dlaždice tedy vedou teplo mnohem lépe než laminát nebo parkety. Masivní třívrstvé dřevěné podlahy se skvěle hodí pro podlahové vytápění, protože dřevo se vyznačuje především vysokou tepelnou vodivostí a vysokou tepelnou setrvačností. Teplota by neměla ale přesáhnout více než 27 stupňů.

Dalšími podlahami, které jsou vhodné pro podlahové vytápění v domě jsou vinylové podlahy, pvc podlahy. I zde platí, že mají vysokou tepelnou vodivost a tepelnou setrvačnost. Co se týká laminátových podlah, i zde je za určitých podmínek možnost instalace podlahového teplovodního vytápění. Laminátové podlahy mají vysokou hustotu a právě díky ní může teplo dobře proniknout materiálem.

S výběrem vhodné podlahy pro podlahové vytápění jistě poradí odborníci specializovaných firem a v obchodě s podlahovými krytinami.

Related posts

Pastelové barvy váš domov zjemní a dodají mu na příjemné atmosféře

svet zeny

Ubytování Praha. Levně a příjemně? Ano!

admin

Dřevěné žaluzie zútulní každý interiér

admin