Tipy a trendy

Potravinové trendy roku 2022

Zejména uplynulé koronavirové období, kdy jsme byli všichni uvěznění doma, s sebou přineslo éru domácích potravin i experimentování v kuchyni. Obecně nejoblíbenějšími se staly pokrmy asijské kuchyně nebo zkrátka takové, ke kterým se lidé proklikali na sociálních sítích. Jaké konkrétní potravinové trendy se nesou na vlně roku 2022?

více v článku...

V jednoduchosti je krása

Vzhledem k tomu, že jsou sociální sítě mezi lidmi stále rozšířenější, došlo také k rozmachu kulinářských videí, v nichž jak profesionální kuchaři, tak začínající amatéři radí široké veřejnosti krok po kroku, jak si mají vykouzlit daný pokrm. Spoustu lidí tak právě tato videa, kde vše vidí na vlastní oči, přiměla k odstartování i vlastní kuchyňské hitparády. Většina receptů je navíc poměrně jednoduchá a jen z několika málo ingrediencí, jelikož sociální sítě omezují délku zveřejňovaných videí. 

Chcete-li se i vy zhostit vybraného receptu, který se stal online trhákem, nahlédněte do letáků na slevovém portálu Kaufino.cz a vyberte si tak potřebné suroviny za co nejnižší ceny. Na internetu narazíte nejen na spoustu zahraničních videí, ale také na nespočet českých receptů.

Rozšíření lokálních surovin

Konzumenti se daleko více začali soustředit na to, odkud dané suroviny pocházejí a svou pozornost zaměřili zejména na lokální suroviny, ať už se jedná o ovoce, zeleninu, maso či vajíčka z volných chovů. Lokální surovinami jsou velmi často BIO produkty, které je žádoucí odpovědně skladovat tak, aby v lednici vydržely déle než jeden den. Z toho důvodu se vyplatí zakoupit uzavíratelné nádoby či jiné boxy, na které je vhodné využít IKEA slevu. Stejně tak příhodná je sleva IKEA na zakoupení domácích spotřebičů, jako jsou mixéry či kuchyňské roboty, které přiloží pomocnou ruku při tvorbě pokrmů. 

Velké množství domácností se vrhlo i do pěstování vlastních surovin, z nichž se následně tvořily džemy, povidla, peklo domácí pečivo, dokonce i bezlepkové pečivo, či se vyráběly jogurty.

Rozmach zahraničních kuchyní a ingrediencí

V neposlední řadě došlo k velkému rozšíření cizokrajných receptů či ingrediencí. S čím dál větší oblibou se setkává zejména asijská kuchyně. Zjistit, kdy se ojedinělé asijské suroviny nachází ve vybraných řetězcích ve slevě je možné díky pravidelnému sledování slevového portálu Kaufino.cz. Boom přineslo i ovoce yuzu, citrus s vyšším obsahem vitaminu C, než má samotný citron. Pozadu nestojí ani kurkuma, jedno z nejzdravějších koření, anebo karibské koření. 

A co se týká nápojových trendů pro rok 2022, značně se rozšířila nabídka dealkoholizovaných nápojů, jako je víno, vodka nebo gin.

Related posts

Jaké výhody přinášejí tepelná čerpadla vzduch voda

admin

Kukačkové hodinky jsou vzpomínkou na století páry

admin

Remoska má čestné místo v kuchyni i dnes

admin

Leave a Comment