Bydlení

Předejděte problémům v domácnosti během zimy: nezapomeňte na toto

Každý správný motorista by měl před zimou myslet na přípravu vozu. U domů by tomu ale nemělo být jinak a stejně jako vaše auto si i váš dům zaslouží před nejchladnějším obdobím roku odpovídající pozornost. To platí nejen pro exteriér, ale i pro interiér. 

více v článku...

Začněte střechou

Bez ohledu na to, zda máte plechovou, taškovou nebo jinou krytinu, měli byste před zimou rozhodně věnovat pozornost „koruně domu“. Nejen samotná střešní krytina, ale také střešní doplňky a příslušenství, jako jsou žlaby, svody a sněhové zábrany. Oblečte si maskáčové oblečenie a pusťte se do důkladné kontroly! Vše, co je na střeše poškozeno, by mělo být vyměněno nebo opraveno ještě před příchodem prvních mrazů. Nezapomínejte, že okapy mohou být po vlhkém a větrném podzimu obzvláště špinavé, proto je nutné zajistit jejich dokonalou průchodnost.

Pokračování komína a krbu

Čistý krb, čistá pec a nakonec i čistý komín jsou pro bezpečný provoz tohoto zdroje tepla nezbytné. V tomto případě však příliš nespoléhejte na svépomoc; ačkoli krb a pec jistě zvládnete vyčistit sami, komín svěřte do rukou odborníka. 

Vodovodní přívody a potrubí

Případné nedostatky na potrubí a přívodech vody se nejvíce projeví v zimě. Vyplatí se proto důkladně se připravit, abyste těsně před svátky nebo během nich nemuseli vyhledat havarijna služba a řešit problém, kterému jste mohli preventivně předejít.  

S příchodem zimy je samozřejmě potřeba udělat v domě i kolem něj více věcí a nezapomeňte, že si tak zajistíte nejen pohodu, ale také ušetříte peníze.  

Foto: elements.envato.com

Related posts

Inspirace, jak můžete proměnit svůj balkon na oázu pokoje

svet zeny

Renovace parket a následné čištění dřevěných podlah

svet zeny

Plísně na fasádě jsou skryté nebezpečí pro naše zdraví. Jak na ně?

svet zeny

Leave a Comment