Jak na to

Při stavbě dřevěné terasy vám pomůže důmyslné příslušenství

Rozhodli jste se, že letos konečně zrealizujete svůj velký sen a postavíte si doma terasu? Pokud máte prostor, kde ji umístit, je to bezesporu výborný nápad. S terasou získáte skvělé místo venku, kde budete moci trávit čas s rodinou, s přáteli i jen tak sami. Aby vám však sloužila jak má po mnoho let, je důležité ji perfektně postavit. A k tomu vám pomůže užitečné příslušenství k terasám.

více v článku...

Jednoduché, ale šikovné terasové distanční podložky

Prvním příslušenstvím k terasám, které byste měli znát, jsou určitě distanční podložky. Usnadní vám montáž terasy a zároveň ochrání dřevo v místech, kde se nejvíc drží vlhkost. Prkno a hranol k sobě pevně přitisknou. Distanční podložky Gardina mají speciální konstrukci s vylepšenou ventilací, a tak vytvoří prostor, díky němuž dřevo po namočení rychleji osychá. Zároveň vymezují spáru mezi prkny, čímž zjednodušují montáž.

Srovnejte terén rektifikačními terči

Jestliže není podklad pod terasou na 100 % rovný, je potřeba jej srovnat. K tomu můžete využít terasové rektifikační terče. Umístit je lze buď pod celou terasu, nebo jen v místech, kde je to potřeba. Pokud potřebujete dorovnat sklon jen nepatrně, použijte bez obav granulátové podložky pod hranoly, jež jsou cenově dostupnější a svůj účel plní výborně.

Při větším rozdílu sklonu je rektifikační terč spolehlivou vychytávkou. Navíc vybrat si můžete z několika velikostí, vyberete si tak terče přesně dle vaší potřeby. Terče neslouží jen pro vyrovnání povrchu, ale i prodlužují životnost terasy. Vytváří prostor mezi podkladem a dřevěnými hranoly, umožňuje pravidelný odtok vody, odvětrání terasy a chrání dřevo před vlhkostí.

Tohle i další příslušenství k terasám, stejně jako prkna na terasu nebo dřevěné hranoly najdete na Gardina.cz. Kupte si kvalitní zboží za skvělé ceny.

Related posts

Co dělat, když ztratíte klíče

svet zeny

Nejčastější vady zboží a co můžete při reklamaci požadovat

admin

Chcete pěstovat akvarijní rostliny rodu Anubias? Předáme vám základní informace

admin