Jak na to

Přichází jaro – nejvyšší čas na pořízení nové pergoly

Chladná zima je konečně za námi, počasí se umoudřilo a nadešel čas pohody na čerstvém vzduchu. Pokud si již delší dobu pohráváte s myšlenkou na pořízení příjemného posezení, neváhejte a udělejte to hned. Pandemie koronaviru nám komplikuje cestování a musíme se smířit s tím, že ještě nějakou dobu strávíme především doma. Majitelé zahrad jsou ve výhodě a stylová pergola rozhodně přijde vhod!

více v článku...

Nečekejte na léto, připravte se na sezónu v předstihu

Napadlo vás, že pořízení pergoly necháte na později? Není na co čekat, ideální počasí může přijít co nevidět. Displej digitálního teploměru ukazuje den ode dne uspokojivější čísla a jak se říká – kdo je připraven, není překvapen. Díky pergole získáte spoustu dalšího prostoru, který vám umožní relaxovat venku. Ale jaké provedení zvolit? Hitem posledních let jsou tzv. bioklimatické pergoly. Oproti standardnímu provedení nabízí specifické výhody.

Seznamte se s bioklimatickou pergolou

Když se řekne pergola, obvykle si vybavíme klasickou dřevěnou nebo hliníkovou stavbu. Co se však skrývá pod pojmem „bioklimatická“ hliníková pergola? Ve zkratce jde o stavbu, která se perfektně přizpůsobí aktuálnímu počasí. Bez ohledu na roční období si vždy posezení na zahradě užijete naplno. Poradí si s různými úrovněmi slunečního světla, rozdílnými teplotami i vlhkostí.

Jak taková bioklimatická pergola vypadá? Na první pohled se příliš neliší od běžné hliníkové pergoly – vždyť také mají stejný základ. Bioklimatická varianta však disponuje dalšími prvky, které z ní dělají prvek pro nejnáročnější uživatele. Konkrétně jde o inovativní systém lamel s možností změny úhlu sklonu až o 130 °. Jejich ovládání je díky vestavěnému elektrickému pohonu velmi snadné a za všech okolností poskytují optimální ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami. A právě to je podstatný rozdíl oproti obyčejné hliníkové pergole – bioklimatickou její vlastnosti předurčují pro celoroční používání.

Related posts

Podlahy roku 2021. Seznamte se s lepenými vinylovými dílci a jejich pokládkou

svet zeny

Přímotopy přenosné se hodí i do koupelny – jak si pohlídat jejich bezpečnost?

admin

Party pod širým nebem – jak ji zachránit ve špatném počasí?

admin

Leave a Comment