Novinky ze světa bydlení

Proč bydlet v moderní rezidenci?

Přestože stavebnictví zažívalo v posledních letech obrovský boom, poptávka po bytech v novostavbách ani na začátku ekonomické recese nepolevuje. Život v rezidencích je oblíbený pro své pohodlí, logistickou dostupnost a energetickou hospodárnost. Koncepce bytových domů navíc sympatizuje s ekologií a pyšní se způsobem života a-la maloměsto.

Skutečně je to tak. Důkazem, že i v centru Prahy jde žít v poklidu a pohodě jako na periferii, jsou byty v Praze na Žižkově. Architektům se zde podařil vskutku husarský kousek, kdy se 347 bytů plánovitě implementovalo do pěti výškových budov, jež jsou asymetricky řešeny tak, aby každý byt poskytl svému majiteli dostatek prostoru, světla i soukromí.

více v článku...

Asymetrie poskytuje dostatek soukromí

Pojetí citlivě pracuje s maximálně dvanáctipodlažními budovami, které navíc nevytváří jednolitou uliční hmotu, ale ustupují od uliční linie v charakteristické členitosti. Díky tomu vznikají nejen metropolitní byty s balkony a lodžiemi, ale také prostorná zákoutí, umístěná mezi jednotlivými objekty, kde mají své místo přízemní byty se zahrádkami.

Člověk si tak v srdci Prahy připadá jako v jiné galaxii. Žádná rušivá zátěž, hluk, nadmíra prachu, ani obtěžující sousedé. Byty na prodej v Praze 3 jsou provinční soukromé jednotky obklopené zelení, majíce přitom po ruce veškerou občanskou vybavenost, kterou člověk pro spokojený život potřebuje.

Žižkov získává novou tvář

Vackov je ukázkovým prototypem, který ukazuje, že lze skloubit genius loci klidné čtvrti plné parků a pamětihodností a k tomu impulsivnost až dravost moderní obchodní čtvrti, která vzniká přerodem z lokality bývalého nákladového nádraží. Žižkov mění svou tvář a láká na své benefity.

Pořídit si byt na Vackově otevírá majiteli značný potenciál žít důstojný život v moderním prostředí a přiblížit se přitom co nejvíce k přírodě. O to se postará park Židovské pece, Vítkov, sady Na Krejcárku nebo Parukářka, které jsou jako stvořené pro relaxaci i aktivní odpočinek.

Related posts

Jak na glamour styl v interiéru?

svet zeny

Dekorativní samolepky na zeď do dětského pokoje

admin

ads.txt

admin

Leave a Comment