Novinky ze světa bydlení

Proč si pořídit předokenní rolety

Ve Středomoří se žádné domy neobejdou bez venkovních okenic. V naši oblasti se naopak spíše hodí předokenní rolety nebo žaluzie. Léto máme rádi, ale přímé sluneční záření může způsobit v interiéru více škody než užitku, nehledě na nepříjemné horko, které nám pomohou zmírnit právě předokenní rolety, kterými je zastíníme.

více v článku...

Proč využívat předokenní rolety?

Umístěním předokenních rolet jako překážky před okenní skla, zmírníte slunečním paprskům průnik do místnosti, díky čemu nebude uvnitř v místnosti takové horko. Ukryjí před zářením také květiny na okně, závěsy a nábytek, který pod přímým slunečním zářením trpí. V zimě naopak tepelně izolují a snižují tak náklady na vytápění. Jsou tak ideální v místech, kde fouká často vítr.

Venkovní rolety využijete v domech, bytech, výlohách prodejen, v kancelářích i v rekreačních objektech a chatách. Ovládají se ručně kurtou, klikou či elektricky, případně můžete investovat do motorku na dálkového ovládání. Předokenní rolety poháněné motorem mají delší životnost, protože motor zachází s roletami plynule a šetrněji než při ručním stahování. Dokáží být pěkným designovým prvkem a navíc si můžete vybrat z mnoha barevných odstínů. Lamely se vyrábějí hliníkové s polyuretanouvou výplní jejichž životnost přesahuje 20 let.

Předokenní rolety nejen na léto

Výhodou využití předokenních rolet je nejen funkce zastínění, ale i ochrany před nepříznivými povětrnostními vlivy, snížením průniku hluku z ulice až o 13 dB. Jsou také ochranou proti zlodějům a předokenní rolety uznávají pojišťovny, jako další zábranu proti vniknutí do objektu. Vybírat si můžete z několika typů, které jsou od sebe odlišeny tvarem kastlíku i použitím pro dodatečnou nebo zaomítací montáž, a velikostí lamely. Další výhodou předokenních rolet je snadná údržba. Plusem je také úspora nákladů na vytápění. V zimě stačí stahovat rolety ve všech místnostech na noc, nebo které právě neobýváte a není tam zapotřebí světlo. Mezi oknem a roletou vznikne vzduchový polštář, který má funkci izolační vrstvy a udržuje v místnosti teplo. Pořídit si předokenní rolety přináší samá pozitiva.

_______________________________________________________________________

Venkovní rolety Minirol – dodáváme na míru včetně montáže a poradenství.

Related posts

Podílejte se na stěhování a ušetřete výdaje

admin

LED nástěnné svítidlo

admin

Dekorativní samolepky na zeď do dětského pokoje

admin

Leave a Comment