Novinky ze světa bydlení

Proč si pořídit předokenní rolety

Ve Středomoří se žádné domy neobejdou bez venkovních okenic. V naši oblasti se naopak spíše hodí předokenní rolety nebo žaluzie. Léto máme rádi, ale přímé sluneční záření může způsobit v interiéru více škody než užitku, nehledě na nepříjemné horko, které nám pomohou zmírnit právě předokenní rolety, kterými je zastíníme.

Proč využívat předokenní rolety?

Umístěním předokenních rolet jako překážky před okenní skla, zmírníte slunečním paprskům průnik do místnosti, díky čemu nebude uvnitř v místnosti takové horko. Ukryjí před zářením také květiny na okně, závěsy a nábytek, který pod přímým slunečním zářením trpí. V zimě naopak tepelně izolují a snižují tak náklady na vytápění. Jsou tak ideální v místech, kde fouká často vítr.

Venkovní rolety využijete v domech, bytech, výlohách prodejen, v kancelářích i v rekreačních objektech a chatách. Ovládají se ručně kurtou, klikou či elektricky, případně můžete investovat do motorku na dálkového ovládání. Předokenní rolety poháněné motorem mají delší životnost, protože motor zachází s roletami plynule a šetrněji než při ručním stahování. Dokáží být pěkným designovým prvkem a navíc si můžete vybrat z mnoha barevných odstínů. Lamely se vyrábějí hliníkové s polyuretanouvou výplní jejichž životnost přesahuje 20 let.

Předokenní rolety nejen na léto

Výhodou využití předokenních rolet je nejen funkce zastínění, ale i ochrany před nepříznivými povětrnostními vlivy, snížením průniku hluku z ulice až o 13 dB. Jsou také ochranou proti zlodějům a předokenní rolety uznávají pojišťovny, jako další zábranu proti vniknutí do objektu. Vybírat si můžete z několika typů, které jsou od sebe odlišeny tvarem kastlíku i použitím pro dodatečnou nebo zaomítací montáž, a velikostí lamely. Další výhodou předokenních rolet je snadná údržba. Plusem je také úspora nákladů na vytápění. V zimě stačí stahovat rolety ve všech místnostech na noc, nebo které právě neobýváte a není tam zapotřebí světlo. Mezi oknem a roletou vznikne vzduchový polštář, který má funkci izolační vrstvy a udržuje v místnosti teplo. Pořídit si předokenní rolety přináší samá pozitiva.

_______________________________________________________________________

Venkovní rolety Minirol – dodáváme na míru včetně montáže a poradenství.

Related posts

Kožené sedací soupravy od českých výrobců nemají ve světě konkurenci

admin

Bydlení v Praze zřejmě levnější nebude. Z luxusu se stává standard

admin

Jak funguje větrání s rekuperací tepla v praxi?

admin

Leave a Comment