Jak na to Novinky ze světa bydlení

Jak prodloužit životnost fasády? Čištěním a speciálními nátěry

Žádná fasáda nevypadá věčně jako nová. Dříve nebo později zašedne, začne blednout a už to není to, co dřív. Její životnost a pěkný vzhled jdou ale prodloužit. Jak? Čištěním a speciálními nátěry fasád.

Čištění v pravidelných intervalech

Čištění fasády není nic jednoduchého a je k tomu nejlepší pozvat specializovanou firmu. Většinou nestačí mytí parou nebo tlakovou vodou, ale musí se použít i speciální prostředky. Věděli jste, že znečištění fasády organickými i atmosférickými usazeninami snižuje účinnost zateplení domu a zkracuje jeho životnost? Proto se doporučuje fasádu udržovat čistou minimálně v intervalu 5 až 8 let, ideálně ale ještě kratším v případě zateplených budov.

Nejprve může vyzkoušet výsledek na malé ploše

Pokud si výsledkem čištění nejste jisti a nevíte, zda do tohoto procesu zainvestovat, můžete si nechat zdarma vyčistit kousek fasády jako vzorek a podle výsledku se rozhodnout. Tuto službu nabízí například společnost AXIOM REAL s r.o. vyčistí vám fasádu nejen jednorázově, ale zajistí i její pravidelnou údržbu.

Nejdříve vyčistit, až pak natírat

Nežádoucí účinek mají na fasádu sníh, déšť, smog, vítr s nánosy nečistot, plísně a další vlivy. Proto je žádoucí opatřit ji ochranným nátěrem. Plísně, zvětrávání, nánosy nečistot… Takto určitě nechcete, aby vaše fasáda dopadla. Proto na ni po vyčištění nechte naaplikovat ochranný nátěr. Ten může být protiplísňový, hydrofobní nebo třeba zpevňovací. Už název napoví, jaká je jeho funkce.

Jak také bojovat s vlhkostí

Voda je nepřítelem fasád. Hydrofobní nátěr vytvoří vodě nepropustnou vrstvu a učiní fasádu omyvatelnou. Ochranu domů na místech, kde hrozí napadení plísněmi, usnadní protiplísňové nátěry neboli nátěr proti organickému znečištění. Ten slouží nejen proti plísním, ale i proti mechům, řasám a lišejníkům, zkrátka rostlinkám, které mají rády vlhkost, a na zanedbané fasádě by se jim mohlo dobře dařit.


Related posts

Nízkoenergetický zděný dům nabízí kvalitní a levné bydlení

svet zeny

Jak vybavit pracovnu, abychom se v ní cítili komfortně?

admin

Naplánujte si na víkend parádní výlet v luxusním voze

svet zeny

Leave a Comment