Bydlení

Renovace parket a následné čištění dřevěných podlah

Renovace parket od profesionálů zajistí opětovné navrácení krásné struktury dřeva u dřevěných podlah. Jak docílit toho, aby dřevěné podlahy vydržely co nejdéle krásné od poslední renovace podlah? Věnujte jim dostatečnou péči.

Jak probíhá renovace podlah v Praze

Naše renomovaná firma se zabývá renovací parket v Praze i jejím širokém okolí. Jak probíhá postup při renovaci dřevěných podlah od našich specialistů? Nejdříve k vám pošleme našeho technika, který prostor zaměří, zkontroluje stav jednotlivých vlysů, doporučí pracovní postup a připraví cenovou kalkulaci.

Po odsouhlasení nabídky k vám přijede náš tým specialistů a pustí se do renovace parket. Broušení parket probíhá tak, celou podlahovou plochu zkušený pracovník několikrát přebrousí do požadovaného stavu. Používá k tomu po sobě následující brusy různé zrnitosti brusných papírů od nejhrubších po nejjemnější.

Následuje tmelení spár mezi lamelami a zacelí se praskliny ve dřevě. K tomu se používá tmelová směs, zhotovená ze základového tmele a čistého brusu, získaného z broušení dřeva podlah. Tak se docílí stejná barva, jako má broušená podlaha. Profesionální broušení parket je zakončeno renovací nebo výměnou soklových lišt, popřípadě přechodových profilů a dveřních prahů

Jak čistit parkety, aby vypadaly po dlouhé roky jako nové

Aby byly dřevěné podlahy dlouho jako nové, musíme o ně náležitě pečovat. Běžné každodenní čištění stačí provést vysavačem a smetákem. Jednou za čas je parkety nutné přetřít vlhkou utěrkou nebo parketovým mopem. Vlhkost by měla být jen taková, že parkety vyschnou maximálně do minuty. Dřevo nikdy příliš nenamáčejte, mohlo by nabobtnat. Obzvláště, pokud jde o dřeviny citlivé na vlhkost jako buk a jasan.

Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky. Podle druhu úpravy použijte čisticí prostředky na dřevěné parkety nebo čisticí prostředek na lakované podlahy. Pokud takový prostředek nemáte po ruce, univerzální čisticí prostředky raději nepoužívejte. Dřevěnou podlahu zbytečně vysušují a poškozují. V krajním případě dobře poslouží běžné mazlavé mýdlo. Představuje spolehlivý prostředek na čištění dřevěných parket.

Vybírejte kvalitní čisticí prostředky

Naši specialisté vám po renovaci parket doporučí vhodné čisticí prostředky, přímo určené pro danou povrchovou úpravu dřeva a doporučí přesný postup pro pravidelné čištění. Následnou péčí o dřevěné podlahy docílíte tíženého efektu krásné podlahy po dlouhé roky.

Related posts

Přemýšlíte také o eleganci v podobě designové lampy?

admin

Poznejte kvalitní rekuperační jednotky Adles, které vám zlepší zdraví a ušetří peníze za vytápění

svet zeny

Sháníte peníze?

svet zeny

Leave a Comment