Novinky ze světa bydlení

Rolety den a noc – kompromis mezi látkovými roletami a žaluziemi

Rolety den a noc představují jednoduché a čisté řešení zastínění oken, které se pro svůj design hodí do jakéhokoli moderního interiéru. Kombinují v sobě to nejlepší z látkových rolet a klasických žaluzií.

více v článku...

Co jsou rolety den a noc?

Možná i pro vás jsou rolety den a noc doposud neznámým pojmem, o kterém jste až do této chvíle nikdy neslyšeli. Proto určitě oceníte, když vám tuto variantu vnitřního stínění oken trochu blíže představíme.

Rolety den a noc jsou jakýmsi kompromisem mezi látkovými roletami a žaluziemi. Z konstrukčního hlediska se jedná o látkové rolety, z funkčního hlediska pak připomínají klasické žaluzie. Skládají se ze dvou různých látek, které mají odlišnou propustnost světla a střídají se po pruzích.

Elegance látkových rolet, praktičnost žaluzií

Rolety den a noc díky použití kvalitní látky získávají eleganci, na kterou jsme zvyklí u látkových rolet. Svou podobou a stylem stínění si pak propůjčují praktičnost žaluzií, které i v dnešní době můžeme vídat v mnoha domácnostech. Na rozdíl od klasických žaluzií však mají tu výhodu, že je můžete regulovat v jakékoli poloze bez jakéhokoliv přídavného aretačního prvku.

V praxi použití rolet den a noc funguje tak, že se jednotlivé pruhy při zatahování střídají, díky čemuž pouští do interiéru světlo o různé intenzitě. To vám umožňuje nechat si přes den do místnosti proniknout více světla, ale v noci naopak méně.

Přizpůsobte je svému vkusu

Rolety den a noc se díky pestré paletě barev maximálně přizpůsobí vašim potřebám a vašemu vkusu. Barvu použité látky můžete vybrat z široké nabídky, rolety pak můžete barevně sladit například i se závěsy na okna, jež v interiéru budou plnit roli dekoračního prvku. Dokonce i mechanismus rolet, který se vyrábí v šedé nebo bílé barvě s kazetou i bez kazety, si můžete nechat nalakovat do některého z vybraných barevných odstínů, což vám umožní sladit vzhled rolet s ostatními barvami v místnosti.

Related posts

Nová tvář bydlení

admin

5 tipů podle čeho vybírat svítidla

admin

Zbavte se svazku klíčů – jeden klíč stačí

admin

Leave a Comment