Zahrada

Solitérní kámen do zahrady: jak jej vybrat?

Okrasnou zahradu dokáží proměnit nejen vhodně zvolené tvarované stromy, ale i solitérní kameny. Zjistěte, jak postupovat při jejich výběru a jak je vhodně zakomponovat do zahrady tak, aby vám dělaly radost.

více v článku...

Výběr solitérního kamene do zahrady

Solitérní kámen v okrasné zahradě by měl vždy vytvářet harmonii s okolní přírodou a stát se jejím přirozeným středobodem. Při samotném výběru je přitom na místě zvážit hned několik parametrů. 

Rozhodující mohou být například vhodně zvolené rozměry a váha kamene. Zvažte tyto faktory tak, aby se solitérní kámen stal dominantním prvkem v prostoru a zároveň zahradu zbytečně nepřeplňoval. Pokud jej budete chtít umístit na terasu, může pro vás být rozhodující také jeho celková hmotnost.

Dále můžete zvážit také výběr solitérního kamene podle tvaru a stylu. Vyberte si takovou variantu, která bude kompletovat váš osobitý styl zahrady. Myslete také na to, aby vámi vybraný kámen harmonizoval s ostatními prvky v zahradě, jako jsou cestičky, ploty či zídky. V neposlední řadě lze doporučit zaměřit se na výběr těch kamenů, které jsou eticky těžené a dovážené.

Jak zakomponovat solitérní kámen do zahrady

Solitérní kámen ideálně umístěte tam, kde přirozeně upoutá pozornost. Vyniknout může například ve středu záhonu, v blízkosti vodního prvku nebo na terase. Pokud se rozhodnete pro umístění v blízkosti vodního prvku, můžete si zároveň efektně pohrát s jeho odrazem od vodní hladiny.

Dále se soustřeďte na to, jak bude kámen interagovat s okolními rostlinami a dalšími prvky v zahradě. Vizuálně například může vyniknout v případě, kdy kolem něj vysadíte nižší rostliny. Naopak vysoké rostliny a keře v pozadí pomohou dotvořit dramatický efekt. 

Více inspirace najdete na www.okrasne-stromy.cz

Related posts

Tepelná čerpadla – ekologické vytápění

admin

Svahové systémy vhodné na zahradu

admin

Stylové bytové doplňky a dekorace bez kýčovitosti

admin

Leave a Comment