Site icon Bydlení

Stavebniny levně a přitom kvalitně

Rozhodli jste se konečně nastěhovat „do vlastního“? Při výstavbě tvoří výslednou cenu bytu z poloviny náklady na materiál a z druhé poloviny cena za práci. Pokud tedy vezmete kalkulačku a budete chvíli počítat, můžete promyšlenou investicí citelně ušetřit, což je v době, kdy většina lidí volí financování pomocí hypotečního úvěru, velmi důležitým aspektem.

více v článku...

Chystáte se na výstavbu rodinného domu?

Máte-li opravdu napjatý stavební rozpočet, nákup levného stavebního materiálu na něm poznáte výrazně. Mimo to připomínají mnohé z těch moderních v podstatě dětskou stavebnici. Zedníka k nim nepotřebujete a mnoho prací tak šikovný kutil zvládne i svépomocí. Vlastními silami lze zajistit základovou desku, vnitřní i obvodové zdivo. Což znamená další podstatnou úsporu v rodinném rozpočtu. Ušetřit se tak na bydlení dá až milión korun. Mnohé k tomuto kroku navíc vedou negativní zkušenosti s profesionálními řemeslníky.

Bez odborníků se tak v podstatě jde obejít až do fáze, než potřebujete na stavbě elektrikáře nebo instalatéra. Tady už většina budoucích majitelů stavby přece jen dává přednost dostatečně zkušeným profesionálům.

Jak na stavbě ušetřit?

S úsporou lze postavit dokonce i domy nízkoenergetické až pasivní. Pro řadu majitelů je tato skutečnost stále podstatnější. Náklady na vytápění v budoucnu činí zhruba 70 % celkových nákladů na provoz. Koupi stavebního materiálu se proto opět vyplatí důkladně rozvážit. Mezi ty nejmodernější patří například cihly německé značky GIMA THERMOPOR, které se postarají o zvýšení tepelného odporu. Což je u obvodového pláště ten nejdůležitější atribut, který rozhoduje o tom, jak nákladný následný provoz hotové stavby bude. Minulostí se tak stává nutnost dodatečného zateplování.

Nižší cena ovšem rozhodně neznamená nižší kvalita. Je možné rozhodně nakoupit stavebniny levně a přitom kvalitně. Dbát proto musíte na nákup u prověřeného prodejce. HAMAX stavebniny za sebou mají už více než pětadvacet let zkušeností se stavbou či rekonstrukcí. Jako pražské stavebniny se skvělou dopravní dostupností díky prodejně i skladu v centru metropole dokáží HAMAX rovněž garantovat rychlé a spolehlivé dodání materiálu řadě spokojených zákazníků.

Exit mobile version