Bydlení Jak na to

Suchá směs Liapor Mix pro přípravu lehkého betonu. Objevte jeho výhody nejen v podlahových konstrukcích.

Lehčený beton má celou řadu předností. Své využití nalezne především při rekonstrukcích podlah ve starých budovách, kde nabídne v porovnání s běžným betonem nižší hmotnosti a velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti. Namíchat lehký beton není ale v domácích podmínkách jednoduché. Proto Liapor, přední producent lehčených betonů, nabízí suché směsi pro jeho přípravu. Ve stavebninách nebo v obchodní síti Liapor je najdete pod názvem Liapor Mix. Novinkou v nabízeném sortimentu je Liapor Mix Statik, který je díky hodnotě garantované pevnosti v tlaku vhodný také pro nosné konstrukce.

Liapor Mix Statik pro nosné konstrukce

Všude tam, kde je potřeba snížit hmotnost i při zachování dostatečné pevnosti nosných konstrukcí, je možné použít po předchozí konzultaci se statikem či projektantem stavby Liapor Mix Statik. Suchou směs pro přípravu lehkého betonu s garantovanou pevností v tlaku 18 MPa lze využít pro lehké betonové stropní konstrukce, nosné vrstvy při rekonstrukcích podlah, keramických a klenbových stropů a také pro lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy. Kromě nízké hmotnosti se vyznačuje také dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi.

Lehký beton a jeho využití v podlahách

Do „rodiny“ Liapor Mix spadají další dva známé produkty, kterými jsou Liapor Mix a Liapor Mix final. Liapor Mix (4-8 mm) je lehký, tepelněizolační beton vhodný pro podkladní a vyrovnávací vrstvy při rekonstrukcích podlah a podkladní vrstvy podlah s podlahovým vytápěním. Je nehořlavý a žáruvzdorný. Liapor Mix final (1-4 mm), jak již název naznačuje, je potěrový beton vhodný především pro finální vrstvy podlah. Liapor Mix a Liapor Mix final fungují společně jako ideální systém pro betonové podlahy. Pod nášlapnou vrstvu lze pak na lehký beton použít ještě tenkou vyrovnávací vrstvu samonivelační stěrky pro dokonalé vyhlazení povrchu.

Abyste si v postupu realizace lehké betonové podlahy mohli být 100% jistí, shlédněte jej ve videu.

Všechny zmíněné produkty naleznete v e-shopu obchod.liapor.cz.

Related posts

Jak vybrat plastové okapy pro různé typy střech

admin

Od července začne platit nový stavební zákon pro všechny typy staveb. Jak ovlivní realitní trh?

svet zeny

Jak vybrat vířivku?

admin