Zahrada

Systém automatického zavlažování vhodný do každé zahrady

Automatizace závlahového systému je výborným pomocníkem, který vám poskytne nejrůznější výhody. Podívejte se s námi, proč si jej máte na svou zahradu pořídit i vy.

Automatizovaný systém zavlažování zahrady zcela nahradí vaši doposud velmi namáhavou, časově náročnou a často úporně zdlouhavou zálivku pomocí hadice a konví. Ušetří vám i mnoho času. Může za vás pracovat v časných ranních, pozdních večerních a dokonce i v nočních hodinách, když vy už budete klidně odpočívat a spokojeně spát. Zavlažování v noci je také mnohem levnější a můžete s ním více ušetřit, protože je v noci hodnota výparu výrazně menší. Rostliny také nedostanou teplotní šok. Díky plynulému dopadání malinkatých kapek na celou plochu bude zálivka lépe vsakovat a bude mnohem efektivnější a můžete tak v součtu ušetřit až 60 % vody.

více v článku...

Efektivní zavlažování zahrady

Forma automatizovaného zavlažování zahrady vám ale přináší mnohem více výhod. Tento systém se o zavlažování trávníku a zahrady postará i v době vaší nepřítomnosti, když odjedete na služební cestu, nebo třeba v době vaší dovolené. Díky instalovanému čidlu srážek se závlahový systém postará i o to, aby se nikdy nezavlažovalo zbytečně, protože dokáže velmi pružně reagovat na změny počasí. Pokud po dešti dojde k vyschnutí půdy, systém se opětovně automaticky zapne a závlahový systém bude zase pravidelně fungovat v předem naprogramovaném režimu. Právě automatické zavlažování mnoho majitelů zahrad zachraňuje v dobách extrémního sucha.

Zavlažování trávníku i zahrady

Pro závlahu rostlin a čerstvých výsadeb na zahradě můžete vybírat i z několika variant. Závlahový prvek nazývaný kapková hadice, může být ukryt třeba pod mulčovací kůrou, kde je zcela nenápadný a ukrytý před zraky ostatních. Na začátku trubního rozvodu vždy musí být osazení filtrem, který pak bude efektivně bránit průniku nečistot dovnitř hadice, aby následně nikdy nedošlo k jejímu ucpání. Tím bude zabezpečen správný chod celého závlahového systému a s tím i jeho dlouhodobá životnost. Zavlažování zahrady zahrnuje i automatické zavlažování trávníku, který v dobách extrémního sucha často vysychá a těžko se dostává zpět do kondice. 

Related posts

Tip na levné ubytování v Praze – Rezidence Topolová

admin

Tepelná čerpadla – ekologické vytápění

admin

Jak vnést boho styl i do exteriéru

svet zeny

Leave a Comment