Jak na to

Systém iClima při vyšších teplotách aneb, jak funguje zdravé chlazení interiéru

Léto je sice ještě daleko, ale než u vás doma nebo v kanceláři nastane akutní potřeba zdravějšího a hlavně chladnějšího klimatu, je vhodné vzít v potaz několik faktorů, a to ideálně ještě před začátkem „chladící“ sezóny. Předně je třeba si říci, že zdravé klima v optimální teplotě je přirozenou lidskou potřebou, a proto je naivní domnívat se, že se vaši rodinní příslušníci či zaměstnanci budou moci aktivně fungovat v interiéru s příliš vysokou teplotou. Klasická klimatizace však není řešením, zejména kvůli svým zdravotním rizikům, nicméně systém iClima v tomto ohledu může nabídnout nečekané inovace.

více v článku...

Klimatizace

Základním rysem, pokud uvažujeme o iClima, jakožto o klimatizaci, je skutečnost, že se vše odehrává naprosto stejně, jako při topení s iClimou, tedy s použitím nízkých teplot vody v kapilárních rozvodech, zabudovaných uvnitř stěn, stropů a podlah, tedy mimo viditelné plochy místností. Tím odpadají veškeré problémy s instalací velkých výměníků a tažení nezbytných přívodů po zdech. Další, čeho si při provozu klimatizace v rámci iClima všimnete je, že si vlastně ničeho nevšimnete, jelikož systém iClima, stejně jako po zbytek roku, udržuje v interiérech příjemnou a hlavně celoročně stabilní teplotu kolem 21 stupňů Celsia. Díky této skutečnosti nejsou potřeba proudy podchlazeného a studeného vzduchu, který musí procházet přes filtrační sytém, a tak se nemusíte bát rozšiřování choroboplodných zárodků, plísní a dalších nepříjemných faktorů, jako jsou chronické obtíže z nachlazení či problémy pohybového aparátu. Stručně řečeno, i v těch největších vedrech je u vás doma příjemné komfortní, ovšem nikoliv chladné klima.

Stabilní vlhkost i proudění vzduchu

Jistě vám neříkáme nic nového, když zdůrazníme, že jsou to právě větší výkyvy vlhkosti či rovnoměrného tepelného proudění, které způsobují nejčastější zdravotní komplikace alergikům či obecně osobám trpícím chronickými zdravotními obtížemi. Tyto změny jsou způsobeny jednak nízkou vlhkostí vzduchu, který vychází z klimatizační jednotky a pak zejména jeho nízkou teplotou, která může bez problému činit i nezdravých 6-7 stupňů Celsia, což je podobné, jako plně otevřené okno při studeném podzimu. Klimatizační jednotky totiž obvykle neudávají přímou teplotu vyfoukávaného vzduchu, ale cílovou teplotu v místnosti, což ovšem nic neříká o tom, jak studený vzduch vám fouká např. Na zátylek při sezení v kanceláři. Systém iClima však pracuje přímo se vzduchem v daném interiéru, a tak zachovává jeho vlhkost a stabilní teplotu v celé místnosti bez extrémně chladných či naopak horkých oblastí v případě topení.

Klimatizace iClima

Když před několika lety započala rekonstrukce Rehabilitačního ústavu v Kladrubech, bylo jeho vedení postaveno před otázku, jak řešit v letních měsících problémy vysokých teplot bez nutnosti používat běžné klimatizace, které mohou být při terapii místních pacientů velmi nevhodné. Volba padla nakonec na náš systém iClima, právě z důvodu jeho ekologičnosti a zdravotní nezávadnosti, která umožní dopřát zdravé klima i klientům, kteří se léčí na nemoci pohybového aparátu a jsou tak mimořádně citliví na chladné proudění vzduchu. Po několika letech používání jsme nemuseli algoritmy místního systému iClima jakkoliv upravovat, což nám ukazuje, že teplota je i letních vedrech pro klienty ideální.

tepelný komfort

Z tohoto příkladu můžeme jasně vidět, že zdravá klimatizace od systému iClima je vhodná takřka na jakoukoliv aplikaci, ať už jde o penzion, rodinný dům, úřad, firmu nebo zdravotnické zařízení. Dnes se již nemusíte nechat omezovat klasickou klimatizací, či riskovat obnovenou sezónu nachlazení a alergických obtíží. S iClima máte zaručeno tepelně komfortní prostředí po celý rok, a navíc bez vysokých účtů za spotřebované energie.

 

 

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

eKompetence.cz

StyleMag.cz

In-In.cz

Related posts

Poctivá stolařská práce

admin

Jaké jsou moderní podlahy?

svet zeny

Jak vybrat vestavnou ledničku?

admin

Leave a Comment